Anasayfa / GENEL / “Yaşlı Kurt” cemaatin gazetesinden Ak Parti’ye vurdu!
alaton-zaman

“Yaşlı Kurt” cemaatin gazetesinden Ak Parti’ye vurdu!

MEDYAGÜNDEM- Adı son dönemde çeşitli vesilelerle “Ak Parti’yi bitirme operasyonları” ile gündeme gelen “Yaşlı Kurt” lakaplı İshak Alaton, bugün cemaatin İngilizce yayın yapan gazetesi Today’s Zaman’a manşet olan röportajında, Ak Parti’ye vurdu, cemaati övdü.

Zaman’ın da alıntı yaptığı ancak İngilizce gazete gibi Ak Parti hakkındaki sözlerini öne çıkarmadığı röportajda Alaton, “Ak Parti kendine aşırı güvenle yaralı” dedi. Today’s Zaman’ın manşetinde, “Alarko Başkanı İshak Alaton, Ak Parti’nin politik arenadaki alternatifsiz baskın pozisyonunun sistemin dengesine zarar vermeye başladığına ve problemleri çözümsüz hale getirdiğine inanıyor.” denildi.

Derin masalarda “Ak Parti’den kurtulma formülleri”nin arandığı bir dönemde Alaton’un cemaatin gazetesinden verdiği mesaj dikkat çekici.

Alaton’un Ak Parti’yle ilgili şu sözlerini not düşelim:

——————————————————————————————————————————————

Evet. Ve kendileri farkında olmadıkları kadar tehlike içindeler, çünkü bulutlarda yaşıyorlar, doğru düzgün bir muhalefet yok. Akıllı ve nereye gitmek istediğini bilen bir muhalefetimiz olsa, iktidar da kendine çekidüzen verecek, daha doğru hareket edecek ve belki de barışın yolunu açacak. Şimdi belki de barışın yolu belirsiz hale geldi. Ağırlığı anormal artınca, iktidar kendi problemini hazırlar duruma geldi.

Bugün iktidar ve muhalefetin hatası ne oldu?

Kırılma noktası yüzde 49,5 oy oranı ile üçüncü defa seçilmenin yarattığı özgüven. O güne kadar takip edilmiş çizgi, ki onun için de AB müzakereleri, demokrasiyi geliştirmen, hepsinin de üstünde nihai barışı yakalama çabası. (…) Fakat üçüncü seçimden sonraki tavır değişikliği Türkiye’yi bugünkü, çıkmaza yakın duruma getirmiştir. Çünkü ufukta kuvvetli bir işaret göremiyorum. Hem barışı yakalayacağız, tekrar Avrupa’nın standartlarına döneceğiz, hem Ortadoğu’daki sorunların üzerinden gelebileceğiz… Bütün bunların karşısında Türkiye’nin yanlış politikası tehlikeli bir tavır çiziyor. Hükümet bu provokasyona rağmen çizgisinden ayrılmadan, ‘evet buna rağmen ben barışı yakalayacağım’ demeliydi, demedi. O da tongaya düştü. ‘Mademki toplum tekrar savaş istiyor, ben de savaşa gideceğim’ dedi. Savaş işte o zaman tekrar başladı. Bütün mesele insanları bir araya getirip barışı sağlayacak adımı atmakta. İşte o adım atılmıyor nedense. Daha derin sebepler olsa gerek diyorum.

————————————————————————————————————————————-

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

alaton

Teröristbaşının acı günü!

Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı İshak Alaton’un vefat ettiği öğrenildi. Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı …

kenes-istifa

Tutun o da Ekrem Dumanlı gibi kaçacak!

Fetocu terör örgütünün medyadaki en müptezel tetikçilerinden Bülent Keneş, yayın yönetmenliğini yaptığı Today’s Zaman’dan ayrıldı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir