Anasayfa / GENEL / Yalancının Piri!
piri

Yalancının Piri!

FETÖ ve PKK görüşlerini rapor diye AP’ye onaylatan Kati Piri, 16 Nisan referandumundaki yüzde 2.8’lik farkı küçük buldu. Ancak, İsviçre’deki halk oylamasında çıkan binde 6’lık farkı görmedi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemini getiren anayasa değişikliğinin uygulanması halinde Türkiye ile müzakerelerinin askıya alınmasını öneren PKK ve FETÖ ağzıyla yazılmış AP raporunun mimarı Kati Pirinin, doğrudan Türkiye’yi hedef alan saçma iddiaları tepki çekti.

PİRİ’NİN TUTAR YANI YOK

16 Nisan referandumunda ‘evet’lerin çok cüzi bir farkla kazandığını belirten Piri, “Böylesi radikal değişiklikler için çok küçük bir fark” diyerek halk oylamasını göslgelemeye çalıştı. Ancak iftiralarla dolu raporu yazan Piri’yi Avrupa ülkelerindeki seçim sonuçları yalanladı. 16 Nisan’da fark yüzde 2.8 oldu. İsviçre 2014 referandumunda ise yüzde 50.3 ‘evet’, yüzde 49.7 ‘hayır’. Fark binde 6. Hırvatistan 2015 Cumhurbaşkanlığı seçiminde, kazanan adayın aldığı oy yüzde 50.74, diğer adayın aldığı oy yüzde 49.26.

İŞİNE GELDİĞİ GİBİ

Aradaki fark yüzde 1.48. Polonya’da 2015 Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazanan aday yüzde 51.55, diğeri yüzde 48.45, aradaki fark yüzde 3.1. İngiltere’de 2016 Brexit referandumunda yüzde 51.9 ‘evet’, yüzde 48.1 ‘hayır’ çıkmıştı. Fark yüzde 3.8. Danimarka 2015 referandumunda ‘hayır’ yüzde 53.1, ‘evet’ yüzde 46.9 olmuş, aradaki fark yüzde 6.2 olarak gerçekleşmişti. Avusturya’nın  2016 Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise kazanan yüzde 53.3, diğeri yüzde 46.7 oy almış, fark yüzde 6.6 olmuştu.

Raportör teröristle kol kola 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kati Piri’yi eleştirerek “Türkiye, bu raporu ve içindeki iftiraları dikkate almayacak. O raporu hazırlayan müfteriye geri gönderecektir” dedi. Raporun yalanlarla, iftiralarla, çarpıtmalarla, abartmalarla dolu olduğunu belirterek Bozdağ, şöyle dedi: “Bu raporu hazırlayan raportör, Kandil ile kol koladır, Pensilvanya ve onun teröristleri ile kol koladır. Terör örgütlerinin görüşlerinin Avrupa Parlamentosu’na sunulduğunu görüyoruz. Bunlar tamamıyla bu terör örgütlerinin görüşlerinin raportörünün imzasıyla sunulmasından ibarettir.”   Bozdağ, “Ben Adalet Bakanlığı’na Kati Piri’yi kabul etmiyorum. Benimle görüştüğünde karşımda PKK mı oturuyor yoksa Pelsinvanya mı oturuyor belli değil” dedi.

MEDYAGUNDEM

piri

Avrupa terör parlamentosu!

Avrupa terör örgütü PKK’ya destekte sınır tanımadığını bir kez daha gösterdi. Teröristler Avrupa Parlamentosu’nda konferans …

kati6

Kalleşliğin Piri Türkiye’ye bu kozu nasıl verdik derdinde

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, tweet atarak, Ankara ile Brüksel arasındaki mülteci anlaşmasının şartlarını …

kati2

Hürriyet çanak tuttu kalleşliğin Piri tehdit etti

İngiltere Parlamentosu Milletvekili Daniel Kawczynski, FETÖ’ye ve ikiyüzlü Avrupa’ya tepki gösterdi! Ancak Kati Piri yine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir