Anasayfa / GENEL / Ve Sözcü paçavrası için hesap zamanı
sozcu-hesap

Ve Sözcü paçavrası için hesap zamanı

Cumhurbaşkanı’na hakareti gelenek haline getiren Sözcü Gazetesi hakkında dün yayınladığı ölüm tehdidi ve hakaret içerikli sözde bulmaca hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 ayrı suçlama kapsamında soruşturma başlatıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakareti adet haline getiren Sözcü Gazetesi 1 Ocak 2016 günü manşetinden yayınladığı “2016 Falınız” başlıklı sözde bulmacada Cumhurbaşkanı’nı hem ölümle tehdit etmiş, hem de ağza alınmayacak seviyede hakaretlere yer vermişti. Toplumda infiale sebep olan sözde bulmaca savcıları da harekete geçirdi.

sozcu-tepki1

sozcu-akbay

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Sözcü Gazetesi’nin 1 Ocak tarihli nüshasında yayınlanan “2016 Falınız” başlıklı manşetten verilen sözde bulmaca ile ilgili resen soruşturma başlattı. Başsavcılık Cumhurbaşkanı’na hakaret, tehdit, suç işlemeye tahrik ve Cumhurbaşkanı’na fiili saldırıya azmettirme suçları kapsamında Sözcü Gazetesi sorumluları hakkında tahkikat başlattı. 2016/12 numarası verilen dosya için bir Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

(sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir