Anasayfa / GENEL / Bu alçaklığın hesabını çok ağır vereceksin Sözcü!
sozcu-akbay

Bu alçaklığın hesabını çok ağır vereceksin Sözcü!

Bugüne kadar yaptığı ilkesiz ve seviyesiz haberleri sebebiyle kamuoyunun tepkisini çeken ihanet gazetesi Sözcü, yeni yıla kendisine yakışır şekilde girdi. Manşetten verdiği “2016 Falınız” haberiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak alçakça hakaretler yağdırdı.


Türkiye düşmanlarının sesi olan Sözcü gazetesi seviyesizlikte sınır tanımıyor. Hukuku hiçe sayan Sözcü bu kez 1. sayfasından verdiği ‘2016 Falınız’ başlıklı bir bulmaca üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaret ve küfürlerde bulundu.

► SÖZCÜ HAKARET VE İFTİRAYA DOYMUYOR!
Daha önce Erdoğan’a yönelik yayınladığı onlarca hakaret ve iftira içerikli haberler dolayısıyla yargı tarafından tazminata çarptırılan Sözcü’nün dozajı arttırarak küstah yayınlarına devam etmesi ve açıkça hakarette bulunması sabırları taşırdı.

sozcu-akbay1

Sahip olduğu seviyesiz yayın politikası sebebiyle 7’den 70’e herkesin tepkisini çeken Burak Akbay ve kalemşorları 2016’nın ilk gününde de bu kez bulmaca içerisine yerleştirilmiş galiz küfür ve hakaretlerle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na saldırdı.

► GAZETECİLİK ADI ALTINDA TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPIYOR
Yeri geldiğinden FETÖ yeri geldiğinde PKK hatta yeri geldiğinde Rusya gibi ülkelerin bile arkasında durabilecek kadar ihanet içerikli bir yayın çizgisine sahip olan Sözcü, “2016 Falınız” isimli haberiyle ne kadar iğrençleşebileceğini bir kez daha gösterdi. Gazetecilik kisvesi altından Erdoğan ve Türkiye düşmanlığına soyunan Sözcü; basın yayın etiğinden, ahlak ilkelerinden nasibin almadığını bir defa daha kanıtladı.

İşte Türkiye karşıtlarının finanse ettiği Sözcü’nün Erdoğan düşmanlığının ne boyutlara ulaştığını ispatlayan o haber:

► ERDOĞAN’A KÜFÜR ETMEK SÖZCÜ GELENEĞİ OLDU
Burak Akbay ve onun Sözcü gazetesi AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve küfür etmeyi resmen bir gelenek haline getirdi. Son bulmaca hadisesi de bunun en uç noktası oldu. Daha önce yargı tarafından onbinlerce liralık para cezasına çarptırılan Akbay ve ekibini bu kez nasıl bir son beklediği şimdiden büyük merak konusu oldu. Çünkü Erdoğan düşmanlığından gözü kararan Sözcü artık bulmacaları bile bu kinine ortak edebiliyor.

► BU KEZ PARA CEZASIYLA KURTARAMAZ
Mahkemeye taşınması çok muhtemel olan bu bulmaca hadisesi sonrasında Sözcü ve Burak Akbay daha önceki davalarda yakasını kolay sıyırdı ama bu kez ucuz atlatamayacak . Zira gazete sayfalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a galiz küfür ve hakaretler yağdıran bir şahsın hem kamuoyu vicdanında hem yargıçlar nezdinde sadece para cezasıyla kurtulamayacağı çok açık.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir