Anasayfa / GENEL / Vay uyanık KOÇ vay!
koc-ispark

Vay uyanık KOÇ vay!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK, gezi olayları nedeniyle işgal edilen Divan Otel Otoparkı ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Taksim’de gerçekleşen eylemler sırasında İSPARK tarafından işletilen Divan Otel Otoparkı işgal edilmiştir. İşgalin polis müdahalesi ile sonlandırılmasına kadar geçen sürede otopark kullanım dışı kalmıştır. Göstericilere ait malzemeler polis müdahalesinin ardından otoparktan çıkarılabilmiştir. Yine otoparkın durumuna ilişkin tespit çalışmaları da ancak polis müdahalesinden sonra gerçekleştirilebilmiştir.

Otoparkın işgali ve işgalden kaynaklanan zarara ilişkin suç duyurusu dilekçesi 17-06-2013 tarihinde 2013/87669 no ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilmiştir Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

DİVAN OTELİ’NDEN GEZİ AÇIKLAMASI

Taksim Gezi parkı eylemleri sırasında tartışılan işletmelerden Divan Otel, yaptığı yazılı açıklamayla hakkındaki iddiaları yalanlamış, otoparktaki sorumluluğu da İSPARK’a atmıştı.

Divan Turizm İşletmeleri AŞ’den yapılan açıklamada, “31 Mayıs tarihinde Gezi Parkı’nda başlayan ve bugüne kadar devam eden süreçte Taksim’deki Divan İstanbul Oteli’mizin gösterdiği insani yaklaşımın maksadından çok uzak karalayıcı amaçlar ile bağdaştırıldığını üzülerek izlemekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Otelin haksız suçlama ve ithamlara maruz bırakılarak sürecin temel muhataplarından biri ilan edildiği öne sürülen açıklamada, “Özellikle son günlerde, bu asılsız iddialar gerçek dışı görüntü ve fotoğraflar eşliğinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Divan İstanbul’un odaları denilerek televizyonlara dağıtılan ‘molotof kokteyli’ görülen oda kayıtları Divan İstanbul’a ait olmayıp, tersinin kanıtlanması bu kadar kolay olan bilgilerin bile çarpıtıldığını görmek üzücü ve yıpratıcıdır” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Otelimizin önündeki otoparkta Gezi Parkı olayları öncesindeki günlerde hazırlık yapıldığı, otoparkın önceden hastane haline getirildiği, iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır. Bahsi geçen ve otelimizin önündeki otopark İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK tarafından işletilmekte olup, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtları da kolaylıkla sağlanabilir.”

Açıklamada, Divan Grubu’nun tüm gerçek dışı ithamlar karşısında hukuki haklarını sonuna kadar savunacağı bildirildi.

MEDYAGUNDEM

divan-almanya

“Duran adam”dan sonra Almanya Koç’un Divan’ına da ödül verdi!

MEDYAGUNDEM.COM- Gezi kalkışmasında Almanya’dan gelen piyanist saatlerce Taksim’in ortasında piyano çalar, “Bu Alman da nereden …

ersoy-dede

Akit yazarından Rahmi Koç’u tutuklayın çağrısı!

Rahmi Koç’u Koruma Kanunu Mısır’daki “Sisi Darbesi” gündemin ilk sırasına yerleşti ya, bence birbiriyle bağlantılı …

gezi-divan

Divan Oteli’ndeki 2000 sedye nereden geldi?

İstihbarat birimlerinin çalışmaları sonrası harekete geçen Emniyet birimleri, Divan Oteli’nin otoparkında depolanmış yüzlerce sağlık malzemesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir