Anasayfa / GENEL / Ulan alçak, ulan insan müsveddesi bu yazın ne peki?
ozkok-esad

Ulan alçak, ulan insan müsveddesi bu yazın ne peki?

Bugün sahillerimize vuran çocuk cenazeleri üzerinden sahte gözyaşı döken Hürriyet yazarlarının yakın geçmişte “Almanya almıyor, biz niye alıyoruz, kovun bunları” yazıları yazdığı ortaya çıktı. Bu yazarlardan biri de Hürriyet’in müptezel yazarı Ertuğrul Özkök!


Bugün sahillerimize vuran mülteci çocuk cenazeleri üzerinden sahte gözyaşları döken CHP’lilerin geçmişte “iktidara gelirsek mültecileri Suriye’ye göndereceğiz” şeklinde seçim vaatlerinde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Mültecileri ülkelerine göndermek isteyenler sadece siyasilerle sınırlı değil. Mültecilerle ilgili her haberi ve halk tepkisini büyüterek “istenmeyen insanlar” ilan etmeye çalışan Doğan medyası, şimdi mültecilerin drami üzerinden iktidarı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.
Kıyıya vuran çocuk dünyanın gündeminde

KATLİAMLARDAN ESAD’I DEĞİL MUHALİFLERİ SORUMLU TUTUYOR

Bu isimlerden biri de Hürriyet’in müptezel yazarı Ertuğrul Özkök. 27 Mayıs 2015 tarihinde “o, bu rakamı senden saklıyor” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan Özkök, seçmeni de “1 milyon 750 bin mülteciyi Türkiye’de ağırlayan AK Parti iktidarına oy vermeyin” demekten de çekinmiyor. Suriye’deki iç savaş ve katliamlardan halkına bomba yağdıran zalim Esad’ı değil muhalifleri sorumlu tutan Özkök, aşağıladığı mültecilerin bir daha geri dönmeyeceğini de ısrarla vurgulayarak seçimlere kısa bir süre kala seçmeni tahrik etmeye çalışıyor.

varankm

BİZ ALMANYA’DAN ZENGİN MİYİZ NEDEN MÜLTECİLERİ KABUL EDİYORUZ!

Ertuğrul Özkök, bugün Ege sularında yaşamını yitiren mültecilerle ilgili olarak kaleme aldığı o utanç yazısını şu cümlelerle bitiriyor:

“Oy verecek arkadaş sakın unutma!
Dünyanın en zengin ülkelerinden Almanya, üstelik kendi isteğiyle 50 yılda 3 milyon Türkiyeli nüfus aldı ve hala sorunlar yaşıyor.
Senin ülken iki yılda iki milyona yakın göçmen aldı.
Sorumlu kişi bunu miting meydanlarında söylemiyor.
Sen sandıkta sor!”

ÖZKÖK: BİZİM VERGİLERİMİZLE SURİYELİLERE BAKIYORLAR

Mülteciler için sahte gözyaşları döken Ertuğrul Özkök, 28 Haziran 2015 tarihinde kaleme aldığı yazısında Türkiye’nin Ege denizinde boğulan mazlum sığınmacılara harcadığı paranın hesabını soruyor ve ekliyor:

“Ülkemizde 2 milyon Suriyeli var. Vergilerimizle onları barındırıyoruz. Ülkemizin adı, “teröristle çıktı… Bedelini her birimiz ödüyoruz. Bu yıl turizmimiz feci durumda… Bu işten geçimini sağlayan 5 milyona yakın insan bedelini ödüyor. Ve bütün dünyada dehşet uyandıran IŞİD, Afganistan’dan beter bir cehennemi sınırımıza getirdi… Bedelini sadece biz değil, bütün dünya ödüyor. “

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

2 Yorumlar

  1. vergi verdiğiniz mi var şerefsizler patronun vergi kaçırmaktan yargılanıyor.. Bu ülkede vergi veren sadece biziz. Biz de helal ediyoruz. Bizim zorumuza giden tek şey sen ve senin gibilerin hala bu lülkede asalk olarak bedava yaşamaları senin gibi asalaklar s.tir olup gitsin biz bütün suriyelilere bakarız.

  2. Vicdanlı olmak için önce insan olmak gerekir. “Açları doyurdum, çıplakları giydirdim” diyen bir atanın çocukları olan bu millete akıl verme cüret ve küstahlığı, günü geldiğinde hesabı sorulması gereken bir terbiyesizliktir. Vergi hırsızlığından sabıkalı bir patronun tasmalı yazarı, kendisinin de, patronunun da tasmasını tutan dış güçler namına kalem sallarken güya vicdanın sesine kulak veriyor. Hem ortadoğuyu kaosa sürükleyen küresel çetenin yardakçılığını yapacaksın, hem de insanlık görevini yapan devlet ve millete güya ödediğin vergilerin hesabını soracaksın. İşine gelmiyorsa defol git, hangi ülkenin politikalarından hoşlanıyorsan vergilerini oraya öde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir