Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan apar topar Özkök’ü “uzun” bir tatile gönderdi!
ozkok-tatil

Aydın Doğan apar topar Özkök’ü “uzun” bir tatile gönderdi!

Ertuğrul Özkök’ün bugünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “katil” ithamlı yazısı üzerine Aydın Doğan medyası karıştı. Aydın Doğan Özkök’e bir özür ve “ağlayarak ben yapmadım” yazısı yazdırıp, apar topar izne gönderdi.


MEDYAGUNDEM.CPM- Bodrum’da yaşanan mülteci faciası sonrası ajanslara düşen sahile vuran çocuk cesedi üzerine “Utan ey büyük adam”başlıklı köşe yazısı kaleme alarak yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı minik Suriyeli’nin katili olmakla itham eden Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök hakkında soruşturma da başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “katil” diyecek kadar şuurunu yitirmiş Özkök, zaten Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile ilgili skandal yazısından sonra kendi kendisini cezalandırıp birkaç gün yazı yazmamıştı.

ozkok-ut

ozkok-seytan

Bugün o aradan sonra yayınlanan ilk yazısında Özkök alçaklıkta sınır tanımadı.

Belli ki daha izinden yeni gelen Özkök’ü “sen kaybol başımız bu kez fena belada” diyerek “uzun” bir tatile gönderdi.

Özkök, yarın Hürriyet’te yayınlanayacağı yazısını bugün Hürriyet internet sitesinde yayınlayarak uzun bir izne ayrılacağını duyurdu.

Özkök’ün tamamen “ağlayan” ve “ben öyle demedim” yazısı Aydın Doğan cephesinde büyük paniğin habercisiydi. Doğan yıllardır bu tür kriz durumlarında yaptığı gibi Özkök’ü apar topar “uzun” bir tatile gönderdi, bir süre gözden kaybedip, Özkök’ü korumaya aldı.

Özkök’ün  “Cumhurbaşkanına katil diyecek kadar kendimden geçmedim” diyerek bugünden internet sitesine konan yarınki yazısı şöyle:

İşte Ertuğrul Özkök’ün yarın Hüriyet Gazetesi’nde yer alacak yazısı:

Yazımı çok dikkatle okumaya bile gerek yok. Kime katil dediğimi şu cümleyle açık seçik yazdım:
“Bak arkadaş. Bu çocuğun katili sensin. Sensin, ey Orta Doğu denilen insafsız, imansız, acımasız mahalle..”
Kullandığım cümle budur.

Yazımda evet eleştirilerim de var. Tarif ederek eleştirdiklerimin kim olduğu da açıktır.
Ülkeyi babasının çiftliği gibi yönetmek isteyen diktatör Esad.
Onunla mücadele ettiğini ileri sürüp, elinde silahla onunkinden beter bir rejim kurmaya çalışan Müslüman kardeşler örgütü.
Müslümanım diye ortaya çıkıp, insanların kafalarını kesen İSİD.
Ve Suriye’nin içindeki bu kavgaya müdahil olan, kavgayı alevlendiren bütün bölge ülkeleri .

Eleştirdiğim şey, bizim ülkemizin de bu Orta Doğu bataklığına çekilmek istenmesi.
Yazımın hiç bir yerinde Cumhurbaşkanın ne adı geçiyor, ne de unvanı.
Ülkemin seçilmiş Cumhurbaşkanına katil diyecek kadar da kendimden geçmedim. Böyle bir kastım kesinlikle söz konusu olmadı. Ama siyasetlerini eleştirebilecek kadar da sorumlu hissediyorum kendimi.

Bütün bu yazdıklarıma bakıp ta, bundan “Cumhurbaşkanı katildir” sonucu çıkarmak iyi niyetli bir davranış değildir.

Ben, bu çocuğun katili, yaşadığımız ve içine çekilmek istediğimiz bu Orta Doğu coğrafyasıdır, anlamsız kavgalarıdır diyorum. Önümde melek gibi yatan küçücük bir çocuğun hala soğumamış cesedi var. Evimde kızım, karım ağlıyor. Bütün dünya ayağa kalkmış. Başka ülkeler, başbakanlarını tatili kesip göreve çağırıyor. Benim ülkemde ise ben bu hissiyatımı dile getirdiğim için hakkımda soruşturma açılıyor. Ama şunu herkes bilmeli. Bu çocuğun cenazesi çok ağır. Hiçbirimizin kaldıramayacağı kadar ağır.

OKUYUCULARIMA NOT: Bu yaz yazılarıma ara vermedim. Her gün yazdım. Ama şimdi uzun süredir tasarladığım ve bayramı da içine alan bir yolculuğa çıkıyorum. Bundan istifade, inanç üzerine yazdığım bir kitabı da tamamlayacağım.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

1 Yorum yapıldı

  1. Israrla ortadoğu’daki kaosun içindeki siyonist parmağını gizlemeye çalışıyor şerefsizler. Haksız yere mazlum ve mağdur İhvan’a çamur atmaktan da utanmıyorlar. Yahudiler Filistin’den, içimizdeki uzantıları da bu memleketten temizlenmeden huzur bulmamız mümkün görünmüyor. Siyonist küresel çetenin uzantısı olan paraleller, siyonist beslemesi Aydın Doğan medyası, marjinal sol örgütler, son ferdine kadar temizlenmeden bize huzur yok. Kendini müslüman zanneden birkısım gafil ve münafıkların bunlara verdiği destek sayesinde fitne ve fücura devam etseler de, millet uyanmaya başladı. Bizim zor günlerimiz bitecek, onların zor günleri başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir