Anasayfa / GENEL / Twitter yalanları yine başladı!
twitter

Twitter yalanları yine başladı!

Polis memurunun “yaşasın IŞİD” diye bağırdığı yalanı Twitter’da TT listesine girdi. Ancak videoyu hazırlayan troller vahim bir hataya imza attı…

IŞİD’in Kobani üzerindeki baskı sürerken, Türkiye’de birçok ilde provokatörler sokakları savaş alanına çevirdi. Bir taraftan otobüsleri, bankaları, banka ATM’lerini ateşe veren gruplar, diğer taraftan da polisleri hedef aldı.

Sokaklarda polise taş, sopa ve molotoflarla saldıran grupların yanısıra, sosyal medyada da Twitter trolleri yine polise karşı acemice bir operasyona kalkıştı.

TWITTER YALANLARINA START VERİLDİ

Böylece, Gezi olayları sırasında çok sık rastlanan meşhur Twitter yalanlarına bugün Kobani eylemleriyle birlikte yeniden start verilmiş oldu.

TT listesine giren “Yaşasın IŞİD” etiketinin altında, bir polis memurunun “yaşasın IŞİD” diye bağırdığına dair iddiaları içeren twitler atıldı. Twitler, bazı internet siteleri tarafından bir video kaydıyla desteklendi.

VİDEODA VAHİM HATA: POLİSİN AĞZINDA GAZ MASKESİ VAR

Ancak troller, video kaydında oldukça vahim bir hataya imza atmıştı. “Yaşasın IŞİD” diye bağırdığı iddia edilen polis memurunun ağzında o anda gaz maskesi vardı. Dolayısıyla maskenin altından, o mesafeden, o sesin, o kadar net çıkması mümkün değildi. 

Öte yandan, video izlendiği ilk andan itibaren kurmaca izlenimini veriyordu.

İŞTE, TROLLERİ GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜREN O ACEMİCE MONTAJLANMIŞ VİDEO: 

*

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

1mayis4

1 Mayıs provokatörleri sahnede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmek isteyen gruplar, uyarılara rağmen dağılmayınca gözaltına alındı. …

4

Sanal teröre suçüstü; CHP’deki FETÖ’cü yine elebaşı!

16 Nisan referandumunu bahane ederek Türkiye’de 2. Gezi kalkışması ve kaos planı için özellikle sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir