Anasayfa / GENEL / 1 Mayıs provokatörleri sahnede
1mayis4

1 Mayıs provokatörleri sahnede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmek isteyen gruplar, uyarılara rağmen dağılmayınca gözaltına alındı. Provokatörler sosyal medya üzerinden de harekete geçti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Beşiktaş’ta toplanarak Taksim Meydanı’na yürümek isteyen gruba polis ekipleri müdahale etti.

1mayis4

İKİ KADIN GÖZALTINA ALINDI

Çevresi bariyerlerle çevrilen ve sadece güvenlik noktalarından geçişlere izin verilen Taksim Meydanı’na, polis güvenliğini aşarak iki kadın girdi.

1mayis2 1mayis3

Üzerinde “Mücadele Birliği” ve “Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” yazısı bulunan pankart açan ve “Yaşasın 1 Mayıs” sloganı atan iki kadın, gözaltına alındı.

BEŞİKTAŞ’TAN YÜRÜYECEKLERDİ, GÖZALTINA ALINDILAR

Beşiktaş Meydanı’nda bir araya gelen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi bir grup, buradan Taksim’e çıkmak istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet ekipleri grubun önüne geçerek dağılmaları uyarısında bulundu.

Uyarılara rağmen yürümek isteyen yaklaşık 20 kişilik grup, polis ekiplerinin müdahalesiyle gözaltına alındı.

İZMİR’DE DE 6 GÖZALTI

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütleri PKK ve MLKP’nin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü provoke edeceği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda, 6 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda yasaklanmış örgütsel doküman ele geçirildi. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

İstanbul Valiliği’nce alınan karar gereği Kadıköy-Karaköy ve Kadıköy-Beşiktaş arasındaki vapur seferleri iptal edildi.

 

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

bakirkoy4

Tencere tava 1 Mayıs da olmadı be ya!

İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamaları bu yıl Bakırköy’deki semt pazarında düzenlendi. Taksim yerine seçilen pazar alanında …

1mayis-feto2

Küresel baronların hizmetçisi solcular!

Milat gazetesinde Ufuk Coşkun’un “1 Mayıs: Küresel baronlara hizmet eden sosyalistler!” başlıklı yazısı şöyle… Küresel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir