Anasayfa / GENEL / Tuzluk partisinden kaçan kaçana!
tuzluk6

Tuzluk partisinden kaçan kaçana!

Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner, Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen bağımsız milletvekili İdris Bal’ın kurduğu Demokratik Gelişim Partisi’nden istifa etti.


Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen ve AK Parti’den isitifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal’ın önderliğinde kurulan Demokratik Gelişim Partisi’nde istifalar art arda geliyor. Partinin kurulmasının hemen ertesi günü istifa eden Fevzi Bubilik’in ardından Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner de kazan kaldırdı.

Partinin önemli iki ismi Kontv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan’ın hazırlayıp sunduğu Ankara Konuşuyor programında partilerinden istifa etti.

“BİZİ GEZİ PARKI’NA GÖTÜRMEK İSTEDİ”

İdris Bal’ın icraat ve açıklamalarının kendilerini hayal kırıklığınıa uğrattığını belirten Atilla Kucur istifa gerekçelerini İdris Bal’ın kendilerini Gezi Parkına götürmek istemesi olarak açıkladı.

Kucur “Sayın İdris Bal bizleri Gezi Parkına götürmek istedi. Gezi Parkında yapılan eylemler millete ve memlekete zarar verdi. Hükümeti devirmek için yapıldı. Kamu kurumları yağmalandı. Esnafa zarar verildi. O nedenle bizler Gezi Parkına destek verenlerle bir arada olamayız dedik ve ayrıldık.” diye konuştu.

“YAZICIOĞLU’NUN İZİNDEN GİDECEĞİNİ SANIYORDUM”

İlker Hergüner ise “İdris Bal’ın Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan gideceğini düşünüyordum. Milliyetçi ve maneviyatçı olarak biliyorduk. Oysa Yazıcıoğlu’nun yolunda olmadıklarını gördüm. Ayrıca Ermenek’teki maden kazasında oğlu ölen Recep Amca’nın lastik ayakkabısını bahane ederek hükümeti eleştirdiler. Bir masumu istismar ettiler. O nedenle istifa ettim” dedi.

Atilla Kucur ve İlker Hergüner konuşmalarının ardından canlı yayında istifa kağıtlarını imzaladılar.

MEDYAGUNDEM

abant-tuzluk

FETÖ’nün tuzluk vekili de Abant ihanetine isyan etti

17-25 Aralık darbesinden sonra FETÖ tarafından kurdurulan partisi ile birlikte ortada bırakılan İdris Bal, Abant …

idrisler

FETÖ’nün İdrisleri itirafçı oldu

Paralel çetenin AK Parti’den istifa ettirip şantajla parti kurdurduğu İdris Bal ve İdris Naim Şahin’in, …

gulen-cokus

Fetullahçı terör örgütünün elini attığı yer çöküyor!

17-25 Aralık polis-yargı darbesinden sonra yaşanan süreçte bütün kirli ilişkileri gözler önüne serilen Fetullahçı örgüt …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir