Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün tuzluk vekili de Abant ihanetine isyan etti
abant-tuzluk

FETÖ’nün tuzluk vekili de Abant ihanetine isyan etti

17-25 Aralık darbesinden sonra FETÖ tarafından kurdurulan partisi ile birlikte ortada bırakılan İdris Bal, Abant toplantısında PKK terörünü aklayan ihanet gibi sonuç bildirisine isyan etti.


Fetullahçı Terör Örgütü’nün birçok vaatlerle kandırarak parti kurdurduğu eski milletvekili İdris Bal, FETÖ’nün sivil ayağı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın 34’üncüsünü düzenlediği Abant Platformu’nun “terör” toplantısına dönmesine sert tepki gösterdi.

İdris Bal, sonuç bildirgesinde sivil kayıplardan ve kültür mirasının yok edilmesinden bahsedildiğini fakat terörden bahsedilmediğini söyleyerek “Çözüm bölgenin hendek kazanlara terk edilmesi değildir!” dedi.

ABANT’TA TERÖR TOPLANTISI!

17-25 Aralık darbesinden sonra FETÖ tarafından kurdurulan partisi ile birlikte ortada bırakılan İdris Bal siyaseti ve FETÖ’yü terk ederek köşesine çekilmişti.

Abant toplantısına çağırılmayan İdris Bal, PKK terörünü aklayan ihanet gibi sonuç bildirisine isyan etti.

İdris Bal’ın isyanı FETÖ-PKK işbirliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

İDRİS BAL’DAN PARALEL İTİRAFI

İşte İdris Bal’ın Abant toplantısı sonuç bildirisine ilişkin attığı tweetler:

Çözüm evrensel değerlerin bir kısmını kabullenip, bir kısmını reddederek olmaz. Hiçbir şiddeti, terörü meşrulaştırmaz.

“Kürt sorununun çözüm yöntemi silahlı mücadele ve şiddet” olmadığı vurgulanıyor. Çözüm bölgenin hendek kazanlara terk edilmesi de değildir!

Abant Toplantısı Bildirisi (9.m)’de şiddetten, sivil kayıplardan kültür mirasının yok edilmesinden bahsediliyor fakat terörden bahsedilmiyor

GYV Abant Toplantısı sonuç bildirisinde, demokrasi, bağımsız yargı, çoğulculuk, özgür medya, Parlamenter sistem gibi vurgular var. Fakat!..

idris

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir