Anasayfa / GENEL / Fetullahçı terör örgütünün elini attığı yer çöküyor!
gulen-cokus

Fetullahçı terör örgütünün elini attığı yer çöküyor!

17-25 Aralık polis-yargı darbesinden sonra yaşanan süreçte bütün kirli ilişkileri gözler önüne serilen Fetullahçı örgüt kamuoyu desteğinden sonra siyasi desteği de tamamen yitirdi. AK Parti’ye sızarak meclise girmeyi başaran paralelci milletvekilleri kendilerine aday olacak parti bulamazken, Paralel örgüt tarafından parti kurdurulan İdris Bal ve İdris Naim Şahin beş parasız ortada bırakıldı. Gülen medyasının gazı ile bağımsız aday olanların, seçim ittifakına zorlanan BBP ve Saadet Partisi’nin artık adı bile anılmıyor.


17-25 Aralık operasyonunun ardından bürokrasiden tasfiye edilen Paralel Suç Örgütü ile dört bir koldan mücadele edilirken, örgüt kamuoyu desteğini yitirdi. AK Parti’nin oyları ile milletvekili seçilip halkına kendisine oy veren halka ihanet eden Paralelci milletvekilleri 7 Haziran seçimleri için aday olacak parti bile bulamadı.

MECLİSTE TABLETTEN MAÇ İZLEYEN HAKAN ŞÜKÜR KENDİSİNE PARTİ BULAMADI!

Meclis yemini dışında bir kez bile kürsüye çıkmayan, oturumlara katılmayan, komisyonlarda yeralmayan Paralelci vekillerin 4 yıl boyunca Gülen örgütüne çalıştıkları ortaya çıktı. Mecliste tabletten maç izlemekten başka bir çalışmaya imza atmayan Hakan Şükür bile kendisine parti bulamadı. Bağımsız milletvekili adayı olan Hakan Şükür’ün, halkın tepkisinden korktuğu ve seçmenden utandığı için seçim çalışması yapmayacağı belirtiliyor.

İDRİS BAL ORTADAN KAYBOLDU

Paralelin en hızlı vekillerinin başında İdris Bal geliyordu. Paralel Suç Örgütü İdris Bal için Kütahya’da 200 araçlık konvoy hazırlayarak siyasi gücü olduğunu hissettirdi. Kurduğu tabela partisi ile her gün Bugün TV’ye çıkarılan İdris Bal’a siyasi parti lideri olduğuna inandırdılar. Parti kurulduktan sonra ilk kez gittiği Kütahya’da boş meydana konuşan ve kimse tarafından karşılanmayan İdris Bal Gülen örgütünün oyununa geldiğini anlaması uzun sürmedi. Partinin Paralelci kurucularının da birer birer terkettiği İdris Bal, kendi kurduğu partisinden istifa ederek ortadan kayboldu. İdris Bal’ı siyasi kahraman gibi gösteren Gülen medyası ise istifa haberine tek satır bile yer vermedi. İstifa ederken Paralel örgütü ve Gülen medyasını eleştiri yağmuruna tutsa da artık iş işten geçmişti.

İDRİS NAİM ŞAHİN DE YALNIZ BIRAKILDI!

İdris Naim Şahin de Fetullahçı örgütün gaza getirerek parti kurdurduğu isimlerden biri. MİLAD Partisi’ni kurarak Paralel medyaya manşet olmayı başaran İdris Naim Şahin’in en büyük hedefi tekrar meclise girerek Fetullah Gülen’e hizmet etmekti. MHP-BBP-SAADET seçim ittifakına İdris Naim Şahin’i eklemeye çalışan Paralel örgüt bu girişiminde başarısız oldu. BBP-SAADET gibi tabela partileri ile seçime girmek istemeyen İdris Naim Şahin inanmadığı bir ittifakta yer almak istemedi. Son taklasını atan Şahin bu ittifakta yeralmak istemedi. Bu kararının ardından Gülen örgütü tarafından tamamen yalnız bırakılan İdris Naim Şahin bütün telefonlarını kapatarak kendi kurduğu partisinden istifa etti. Sosyal medyada yine alay konusu olan İdris Naim Şahin’in kendisini bu maceraya sürükleyip ortada bırakan Paralel örgüte çok ağır eleştiriler yönelttiği belirtiliyor.

BBP VE SAADET’TE PARALELE ELEŞTİRİ SESLERİ YÜKSELMEYE BAŞLADI

Paralel suç örgütü medyası günlerce haberini yaptığı Saadet Partisi-Büyük Birlik Partisi seçim ittifakı haberlerinde bu ittifakın potansiyel oyunun %17 olduğunu duyurdu. Ancak bu seçim oranına kendileri de inanmıyordu. İnansaydı o ittifak içinde İdris Naim Şahin de yer alırdı. Bu hayale inandırılan BBP ve Saadet Partisi Milli İttifakı kurarak seçime birlikte girmeye karar verdi. Bu ittifakın kurulmasının ardından Saadet Partisi’nin oylarında bir düşüş görülmesi Paralel örgütün bu planının da suya düşmesine neden oldu. Saadet-BBP gerçekleşmesinin ardından haberleri kesen ve BBP lideri Mustafa Destici ve Saadet lideri Mustafa Kamalak artık Paralel suç örgütünün medyasında yeralmıyor. İdris Naim Şahin ve İdris Bal gibi Paralel örgüt tarafından kullanılıp kenara bırakılan bu iki ismin partisinden eleştiri sesleri şimdiden yükselmeye başladı.

PARALEL ÖRGÜTÜN OY VERECEĞİ PARTİ BELLİ

Fetullahçı örgütün oy vereceği parti aslında aylar öncesinden belliydi. İdris Bal, İdris Naim Şahin, Abdurrahim Karslı, Mustafa Destici ve Mustafa Kamalak gibi isimler yalnızlaştırılan Paralel suç örgütüne destek vermesi için kullanıldı ve atıldı. Örgüt, her ilde ayrı çalışma yaparak HDP, MHP ve CHP’ye oy vereceği aylar öncesinden biliniyordu. 7 Haziran seçimlerinde Paralel Suç Örgütü’nün aldığı yenilgiden çok, kullanıp kenara attığı tabela partileri ve aldığı komik oylarla alay konusu olan bağımsız milletvekili adayları konuşulacak.

CHP PARALELCİLERE YÜZ VERMEDİ

Paralel Suç Örgütü’nün 7 Haziran seçimlerinde oy desteğini almayan çalışan ve 17 Aralık darbesine destek veren CHP ise örgüte yakın adaylardan uzak durmaya çalışıyor. Paralel Suç Örgütü’nün Twetter’daki tetikçisi Fuat Avni ile DM yazışmaları deşifre olan Umut Oran ile yollarını ayıran CHP yönetimi, açık açık Gülen örgütüne destek veren Faik Tunay’ı da aday göstermedi. CHP’den aday adayı olan İstanbul eski TEM Şube Müdürü Ertan Erçıktı’yı da listelere almayan CHP yönetimi seçimlerden sonra Fetullahçı örgüt ile mesafe koyacağı iddia ediliyor. MHP listelerine sızmaya çalışan Yurt Atayün gibi Gülenci polis müdürleri de listelerde yer bulamadı.

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

abant-tuzluk

FETÖ’nün tuzluk vekili de Abant ihanetine isyan etti

17-25 Aralık darbesinden sonra FETÖ tarafından kurdurulan partisi ile birlikte ortada bırakılan İdris Bal, Abant …

idrisler

FETÖ’nün İdrisleri itirafçı oldu

Paralel çetenin AK Parti’den istifa ettirip şantajla parti kurdurduğu İdris Bal ve İdris Naim Şahin’in, …

teror-m

Terör medyası yine suçüstü

Bugün Doğan ve Gülen medyası “Bakan Müezzinoğlu protesto edildi” başlıklı haberler yapıldı. Vatandaş gibi gösterilen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir