Anasayfa / GENEL / Türkiye bu sırrı konuşacak!
bekir-kalyoncu

Türkiye bu sırrı konuşacak!

TSK’nın önümüzdeki yıllarda komuta kademesinin de belirlendiği YAŞ Toplantısı’nda Kara Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu’nun ailesiyle ilgili olarak şaşırtan bilgiler ortaya çıktı.

2011 Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından Jandarma Genel Komutanı olarak atanan Orgeneral Bekir Kalyoncu 1950 yılında Sarıyer’de doğduğu biliniyor. 1924 yılındaki mübadeleden sonra İstanbul’un yerlisi olmadığına göre Org. Kalyoncu’nun soyu nereye dayanıyordu?

SELANİK GÖÇMENİ BİR ORGENERAL

Selanik göçmeni olduğu iddia edilen Org. Kalyoncu’nun ailesinin 1924 mübadelesinin ardından İstanbul’a geldiği belirtiliyor. Yani bir başka deyişle, Kalyoncu’nun akrabalarının soyu Selanik’e dayanıyor. Peki Selanik’ten kimler İstanbul’a göç etmişti? “Dönme”ler nam-ı diğer Sabetayistler…

Org. Kalyoncu ile ilgili olarak bu iddiaları güçlendirecek kanıtlar var mı?İsterseniz lafı çok uzatmadan, size birkaç bilgi verelim.

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Bülbüldere – Bağlarbaşı yolu ile Selanikliler Sokağı’nın arasındaki geniş alanı kaplayan meşhur Bülbüldere Mezarlığı vardır. Bülbüldere, Feyziye Camii’nin hemen yanından başlayarak kademeli bir şekilde Selamsız Tepesi’ne kadar uzanır. Mezarlığın Selanikliler Sokağı’na ve Kuşakçı Sokağı’na açılan kapıları vardır. Bülbüldere-Bağlarbaşı yolu ile Selanikliler Sokağı arasında uzanan bu mezarlık, iki kısımdan oluşmaktadır. Bülbüldere-Bağlarbaşı yolu tarafı ve Bülbüldere kenarı Selaniklilere, Selanikliler Sokağı tarafı ise Üsküdar ahalisine aittir.

SABETAYİSTLERİN MEZARLIĞI: BÜLBÜLDERESİ

Bu bilgileri neden mi anlatıyoruz? Çünkü Bülbüldere’ye sadece Sabetayistler gömülmektedir. Buradaki ailelerin soyu Sabetay Sevi ve 26 halifeye dayanır. Ve bu halifelerin bir çoğu da İspanya’dan sürgün gelen Hahamlardır.

ORG. KALYONCU’NUN AKRABALARI DA BU MEZARLIKTA

İşte Orgeneral Bekir Kalyoncu’nun akrabaları da Bülbüldere Mezarlığı’nda Sabetayistlerin Karakaş koluna mensup olanların gömüldüğü yerdedir. Buraya gömülenlerin hepsi “Dönme”dir.

İşte bu bölümdeki birkaç mezar ve özellikleri:

Osman ismi Karakaş kolunu kuran Baruchy Russo adındaki bir “Dönme”ye aittir. Bu yüzden Karakaş Sabetayistleri doğan ilk erkek çocuklarının adını Osman koyarlar.

Bekir Kalyoncu’nun dedesinin de asker kökenli olduğunu ölümünden sonra verilen şu ilandan anlıyoruz.

Kalyoncu ailesinin “Karakaş Dönmesi” olan Sirman ailesinin akrabası olduğu iddia edilirken Sirman ailesinden de tanıdık bir isim karşımıza çıkıyor: Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Profesör olan Nükhet Sirman…

Peki nereden çıktı Nükhet Sirman ismi?

1992 yılında Fransa’da yayına giren ve Türkiye’de ki bazı Aabetaycı ailelerle yapılan özel konuşmaları kapsayan (Sazanikos) “Son Dönmeler” isimli bir film yer alıyor. Bu film Fransa’da  satışa çıkarılmış ancak Türkiye’de yayınlanmamıştır. Bunun nedeni ise belgesele konu olan Sabetaycı aileler belgeselin “Türkiye’de yayınlanmaması” şartını koşarak belgeselde özel konuşmalar yapmışlardır. Türkiye’de bu filmin gösterilmesine bizzat yapımcılar da izin vermemiştir. Çünkü Türkiye’nin çok tanınmış aileleri bu filmde konuşmalar yapıyor. Kendilerinin Yahudi olduklarını, zorla Müslüman yapıldıklarını belirten aileler, film boyunca Türk milletiyle aralarındaki temel farkları anlatıyor.

İşte bu filmde dikkat çeken bir isim olan Prof. Dr. Nükhet Sirman şunları söylüyor:

“Biz farklıydık. Müslüman değildik, yani hakiki Müslüman değildik. Diğerlerine benzemiyorduk. Bu bilgi de zulme uğramasak bile eşit bir şekilde de muamele görmeyeceğimiz anlamına geliyordu.”

İŞTE O FİLMİN TAMAMI:

Belgeselde Prof.Dr. Nükhet Sirman 42:36 dakikada konuşuyor ve “Dönme” geçmişini anlatıyor. Görüldüğü üzere Prof.Dr.Sirman, akrabalarının “Yahudi” olduklarını itiraf ediyor. (Haber7)

MEDYAGUNDEM

yas3

Komuta kademesi değişmedi

Merakla beklenen Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı. İşte yeni komuta kademesi… Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi …

TSK

Genelkurmay’da paralel örgüt teyakkuzu

MGK’da tehdit olarak açıklanan paralel yapı unsurları TSK’da da barındırılmayacak. TSK, somut belge ve bilgi …

tsk

TSK’da paralel harekatı

TSK, Paralel Yapı’ya karşı kendi içinde önlemler alıyor. Kurmay personele özel inceleme yapılırken, Yüksek Disiplin …

1 Yorum yapıldı

  1. BU HABERİ YAPAN BENİM İSMİMİ NEDEN YAZMASSINIZ ? HABER 7 YAYINLANDI ASLINA BAKARSANIZ ALTINDA ARAŞTIMACI YAZAR SALİM MERİÇ YAZAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir