Anasayfa / GENEL / Taraf’taki tasfiyenin arkasında Mehmet Altan var!
altan-pensilvanya

Taraf’taki tasfiyenin arkasında Mehmet Altan var!

MEDYAGÜNDEM- CHP’li Gürsel Tekin’in “adamı” Barış Yarkadaş, sahibi olduğu gercekgundem.com sitesinde şok iddialarla dolu bir yazı yazdı.

Yarkadaş, geçtiğimiz hafta Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret eden gazetecilerin isimlerini açıkladı. Aralarında Mehmet Altan’ın da olduğu gazeteciler arasında Mahmut Övür, Ekrem Dumanlı, Amberin Zaman, Harun Tokak, Mustafa Yeşil, Erkam Tufan Aytav, Gazeteci Yavuz Oğhan ve Ardan Zentürk var.

Yarkadaş’a göre, Güleb ile sohbetteki en ateşli isim Mehmet Altan. İddiaya göre, Mehmet Altan, Gülen’in odasına girerken, Gülen’in elini öpüyor.

Gülen’in gazetecilerle ne konuştuğuna dair iddialar da ortaya atan Yarkadaş, Altan’ın odaya girince Fethullah Gülen’in elini öptüğünü ve “Artık masaya yumruğu vurmanızın zamanı geldi” dediğini yazdı. Yarkadaş, Taraf’taki tasfiyenin arkasında da Mehmet Altan’ın olduğunu iddia etti.

İşte Barış Yarkadaş’ın www.gercekgundem.com sitesinde yayınlanan 07.05.2013 tarihli yazısından bölümler:

(…)

Gülen’in daveti üzerine ABD’ye götürülen bu dokuz gazeteci, yaklaşık 15 gün önce gerçekleşen bu ziyarete ilişkin hiçbir şey yazmadı! Belli ki; Fethullah Gülen’in “Türkiye bir diktatörlüğe gidiyor” tespitini yazmak istemediler… Çünkü; bunu en başta Ekrem Dumanlı’nın istemediği biliniyor.

Hatırlarsanız, bir önceki yazıda, Dumanlı’nın Fethullah Gülen’in yanında, “Bu sözler yazılmasın” dediğini aktarmıştım. Dumanlı, mevcut statükosunu koruma adına, Gülen’in sözlerini kamuya duyurmamaya ve ”AKP’yle yaşanan çelişkiyi derinleştirmemeye” çalışıyor.

Gülen’in sözleri kamudan saklanıyor

Zira; Dumanlı ve çevresi, AKP ile açıktan girilecek bir kavganın, mevcut statükolarını sarsacağını görüyor. Bunun yerine, kendi tabanlarına “Her şey yolunda, AKP güzel şeyler yapıyor, merak etmeyin” mesajı veriliyor. Gülen’in “barış ve çözüm süreci”ne ilişkin dile getirdiği kaygılar ile çok sert eleştirileri ise ısrarla saklanıyor.

Oysa ki; Fethullah Gülen’in medyadan sır gibi saklanan sözlerine yansıyan öfke, işlerin Zaman Gazetesi ve çevresinin anlattığı gibi gitmediğini gösteriyor. Toplantıya katılan ancak buna ilişkin tek satır bile yazamayan gazeteciler, yakın çevrelerine “Gülen, AKP ile gönül bağını tamamen koparmış” diyor. Tabii aynı kişilerin, bu gerçeği bilmelerine rağmen, köşelerinde tam tersini yazdıklarını da not düşmek gerekiyor…

Altan’ı dinlerken şaşırmışlar

O toplantıdan dişarıya sızan bilgilere göre, sohbetteki en ateşli ismin Mehmet Altan olduğu görülüyor. İddiaya göre, Mehmet Altan, Gülen’in odasına girerken, “Hocaefendi”nin elini öpüyor! Yıllardan bu yana “Birey, birey, birey” ve “2. Cumhuriyet…” deyip başımızın etini yiyen Mehmet Altan’a ilişkin anlatılan bu iddia eğer doğruysa, Altan’ın bundan sonraki sözlerinin hiçbir hükmü kalmıyor…

Gülen’e sesleniyor

Altan’ın ”ateşli” tavrı, kuşkusuz bununla sınırlı değil… Altan, Fethullah Gülen’e kendisi dışındaki sekiz gazetecinin yanında Türkiye’yi anlatırken, “Artık yeter, elinizi masaya vurun” anlamına gelecek sözler sarf ediyor. Yani; Gülen Hareketi’nin liderinin AKP’ye karşı harekete geçmesini istiyor. Diğer gazeteciler ise hem Altan’ı, hem de Gülen’i sessiz sedasız izliyor. (Geri döndüklerinde tek bir satır dahi yazmadıklarını hatırlatmama gerek yok sanırım…)

(…)

Taraf birdenbire karıştı

Bu görüşmenin hemen ardından, Taraf Gazetesi’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor. TV Net’teki Muhalif programında da anlattığım üzere, ”Taraf Gazetesi’ndeki operasyonun, Mehmet Altan tarafından gerçekleştirildiği” söyleniyor. Altan’ın gazetenin yeni yayın çizgisini belirlediği ve yeni dönemde kimlerin yazacağına karar verdiği iddia ediliyor. Cemaate yakın bir isim, bana bu gelişmeyi değerlendirirken, “Taraf’ın yeni misyonu, AKP’yi yerel seçimler öncesi terbiye etmek” sözlerini sarf ediyor. Görüşmeye katılan Amberin Zaman’ın Taraf’a yazar olması, Mehmet Altan’ın demeçlerinin birinci sayfaya taşınması, ilginç gelişmeler olarak değerlendiriliyor.

(…)

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

yarkadas

Kendi belediyesini kazıklayan CHP’li vekil!

Star gazetesinde Barış Yarkadaş’ın CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “ballı kazancı” ile ilgili yazısı şöyle… Yarkadaş …

yarkadas

CHP’li vekil hortumu CHP’li belediyeye dayamış!

CHP’li Kartal Belediyesi’nin, partinin İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın sahibi olduğu Yarkadaş Yayıncılık’ı halkın parasıyla beslediği …

kemal

Yürüyüşün FETÖ kurmacası olduğunun kanıtı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatan hainliğinden 25 yıl ceza alan CHP milletvekili Enis Berberoğlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir