Anasayfa / GENEL / Bu sürmanşeti atan gazeteye çok şaşıracaksınız!
ysafak-suat

Bu sürmanşeti atan gazeteye çok şaşıracaksınız!

MEDYAGÜNDEM- İbrahim Karagül’ün genel yayın yönetmenliğini yaptığı Yeni Şafak bugün çok tartışılacak bir sürmanşete imza attı.

Gazete, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç için “Arıza Bakan” başlığını atıp haberde, “Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yurt içi gezilerinde bürokratlara hakareti alışkanlık haline getirdi. Hızını alamayarak öğrencilere bile hakaret eden bakanın şova dönüşen tavırlarına her kesimden tepki geldi. Bakan’ın hakaretine dayanamayan bürokratlardan hastanelik olanlar bile var.” denildi.

Yeni Şafak’ın haberinde şu ifadeler de dikkat çekti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine geldiği günden buyana devlet görevlilerinin korkulu rüyası haline gelen Suat Kılıç, katıldığı yurt içi gezilerde ‘şamarlarıyla’ ünlendi. Karşısına çıkan bürokratları herkesin içinde fırçalamaktan çekinmeyen Kılıç’ın tavırlarından rahatsız memurlar, ‘şova yönelik’ dedikleri bu hareketlerin Gençlik ve Spor Bakanı’na yakışmadığını dile getiriyor.

BÖLGE MÜDÜRÜNÜ KANSER ETTİ

Kamuoyunda adı ‘hakaretçi bakan’a çıkan Kılıç, hâl ve tavırlarıyla özellikle devlet görevlilerinin görmek istemediği adam haline geldi. Temasları sırasında fırçalamak için vali, bürokrat, işadamı ayrımı yapmayan Kılıç’ın son kurbanı Kredi Yurtlar Kurumu eski Trabzon Bölge Müdürü Münir Özkurt oldu. Vatandaşların içinde Özkurt’a ‘Sen kredi yurtlar kurumunun yaptığı işlere ortak mısın’ diye hakaret eden Kılıç, muhatabının psikolojisinin bozulmasına yolaçtı. Uzun süre bu sıkıntıyı atlatamayan Özkurt’a, yaşadığı ağır travma sonrasında ‘mide kanseri’ teşhisi konuldu. Özkurt, kanseri atlatabilmek için geçtiğimiz günlerde ameliyat oldu.”

MEDYAGUNDEM

sencer2

Facebook’un beyin takımındaki Fetocular!

Yeni Şafak’ın Facebook sayfalarına yönelik sansürden hemen sonra Facebook-Yeni Şafak arasındaki teknik bilgileri Twitter üzerinden …

safak-akit5

Yeni Şafak ve Yeni Akit’e saldıran PYD’nin ortağı teröristler yakalandı

Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yönelik eş zamanlı saldırılara ilişkin İstanbul’daki 20 adrese düzenlenen …

bog

Yeni Şafak ve Akit’e terör saldırısından ABD’nin ortağı PYD çıktı

Terör örgütü PKK’nın uzantıları tarafından hedef gösterilen Yeni Şafak’a silahlı ve molotofkokteyli saldırının arkasından Birleşik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir