Anasayfa / GENEL / Show TV ve Skyturk360 çalışanları isyanda!
showtv-isyan

Show TV ve Skyturk360 çalışanları isyanda!

MEDYAGÜNDEM- Mehmet Emin Karamehmet’in sahibi olduğu Akşam gazetesi, Show TV ve Skyturk 360’da resmen isyan çıktı. Aylardır ekonomik kriz içinde olan, Çukurova Medya Grubu’na bağlı Show TV ve Skyturk360 kanallarında çalışanların maaş krizi büyük depreme dönüştü. Evlerine götürecek ekmek bulamayan çalışanların hali içler acısı bir noktada…

Medya kulislerine göre, Mehmet Emin Karamehmet  iki kanalın kurmaylarını toplayarak bir durum değerlendirmesi yaptı, toplantıya Show TV anchormani Ali Kırca ve Show TV Haber Dairesi Başkanı Tuba Atav katıldı. Kahvaltılı toplantıda Karamehmet’in çalışanların bu durumuna çok üzüldüğünü ifade ettiği, biriken iki aylık maaşın en geç ayın 13’ünde yatırılacağını söylediği iddia edildi.

Ancak bu sözün üzerinden iki gün geçtiği halde hala maaşların yatırılmaması çalışanları çileden çıkarttı. Show TV çalışanları işi yavaşlatma kararı aldı. Muhabir ve kameramanlar habere çıkmazken haber bülteni için ise sadece ajanslardan haber yapılıyor.

Skyturk 360 çalışanları ise İnsan Kaynakları birimi ile görüşerek maaşlarının ödenmemesi halinde hukuki yollara başvuracaklarını dile getirdi.

Pamukbank davasında mahkumiyet kararı alan Karamehmet’in sahibi olduğu Çukurova Medya Grubu’nda çalışanlar deyim yerindeyse “Karamehmetzede” haline geldiler.

MEDYAGUNDEM

showtv

Show TV’den sürpriz milli maç yayını kararı

Milli maç yayını konusundaki tartışmalara Show TV yönetimi son noktayı koydu. Türk halkını milli maç …

millimac2

İşte milli maç krizinin perde arkası!

A Milli Futbol Takımı’nın Hollanda ile Cumartesi günü yapacağı maçın yayını konusundaki belirsizlik çözüldü. Milli …

showtv

TMSF SHOW TV’ye ilk atamasını gerçekleştirdi

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) Show TV’ye el koyarak, Turkuvaz Reklam Grup Başkanı Ümit Önal’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir