Anasayfa / GENEL / Seçim ayarlı HDP’yi mağdur gösterme bombası!
hdp-bomba-oy

Seçim ayarlı HDP’yi mağdur gösterme bombası!

Ankara’da tren garına giden köprü altında patlama oldu. Çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Türkiye’de oynanan oyun tüm hızıyla devam ediyor. Yine seçim öncesi ve yine bombalar patlıyor…


Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Ankara’daki patlamada 95 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının saat 23.10 itibariyle 95 kişi olduğunu bildirdi. Terör saldırısında hayatını kaybeden 52 kişinin isimleri de açıklandı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada, saat 10.04’te Ankara Tren Garı önünde meydana gelen bombalı saldırılar sonrasında başlatılan soruşturma sürecinin devam ettiği belirtildi.

Saldırıyı gerçekleştiren odakların tespiti ve bir an önce adalet önüne sevk edilmesi için gerekli çalışmalar yapılmakta olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“10 Ekim saat 23.10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48’i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara genelinde 29 hastanede tüm birimlerimiz teyakkuz halinde görevlerinin başındadır. Acil hasta nakli ihtiyacı ihtimaline karşı 5 ambulans helikopter ve 1 ambulans uçak hazır bekletilmektedir. Patlama anından itibaren 57 ambulansımız görev yapmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik tespiti ve otopsi işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmektedir. Bu çerçevede otopsi işlemleri biten cenazeler gecikmeksizin ailelerine teslim edilmektedir. 10 cenaze ailelerine teslim edilmiştir.”

Ayrıca açıklamada, “Devletimizin tüm birimleri yaşanan acının hafifletilmesi ve bir an önce cenazelerin ailelerine teslim edilmesi için azami çaba göstermektedir. Gerekli açıklamalar Başbakanlık Koordinasyon Merkezi tarafından yapılmaya devam edilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadesi kullanıldı.

Kimlik tespit ve otopsi işlemleri tamamlananlar

Savcılık tarafından kimlik tespiti ve otopsi işlemleri tamamlanan ve isimleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca koordinasyon merkezine bildirilen 52 kişinin isimleri şöyle:

“Abdülkadir Uyan, Metin Kürklü, Gökhan Akman, Orhan Işıktaş, Yılmaz Elmascan, Gökmen Dalmaç, Elif Kanlıoğlu, Hakan Dursun Akalın, Ersin Adsız, Ayşe Deniz, Fatma Esen, Gülbahar Aydeniz, Eren Akın, Canberk Bakış, Nizamettin Bağcı, Kasım Otur, Başak Sidar Çevik, Resul Yanar, Mehmet Ali Kılıç, Tekin Arslan, Sezen Vurmaz, Dilaver Kaharman, Umut Tan, Dilan Sarıkaya, Ali Kitapçı, İsmail Kızılçay, Muhammet Demir, Korkmaz Tetik, Onur Tan, Osman Erbasan, Emine Ercan, Vedat Erkan, Seyhan Yaylagül, Vahdettin Özgan, Selim Örs, Ali Deniz Uzatmaz, Firdevs Tat Dalmaç, Vedat Erkan, Günay Doğan, Berna Koç, Meryem Bulut, Binali Korkmaz, Feyyaz Deniz, Mehmet Zakir Karabulut, Dicle Deli, Leyla Çiçek, Ebru Mavi, Ziya Saygın, Metin Peşman, Mesut Mak, Hacı Kıvrak ve Gözde Arslan.”

AKBABA KORAY YİNE PİYASADA!

koray1

koray3 koray4

koray5 koray6 koray7 koray8 koray9 koray10

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

3 Yorumlar

  1. Kimin işine yaradı sorusuna bir cevap da benden gelsin Aydın doğan ın.

  2. evet enteresan bir raslantı sadece hdp nin oylarının düştüğü zamana denk gelmesi açısından değil başka açıdan da dikkatimi çekiyor ali sabancının kartal belediyesi ile ilgili arsa satışı iddialarının gündemde olduğu 7 haziran öncesi diyarbakırda bomba patladı gündem değişti aydın doğan ın gündemden düşmediği 1 kasım öncesi aynı şekilde ankarada bomba patladı gündem değişti benim çok dikkatimi çekti..doğan medyasının hdpkk ya verdiği destek de ortadayken hepsinin işine yarayan bir manzara ortaya çıktığında insan ister istemez bu soruları soruyor.

  3. bir insan bu herif kadar aptal olamayacağına göre bu tertiple ilgili bir bağlantısı olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir