Anasayfa / GENEL / Şanlıurfa Valiliği’nden Fetocu alçak manşete sert tepki
urfa

Şanlıurfa Valiliği’nden Fetocu alçak manşete sert tepki

Türkiye’yi IŞİD’e destek veren ülke olarak tanıtarak yurt dışında terörist ülke gibi göstermeye çalışan, PKK’nın “IŞİD’in arkasında Türkiye var” argümanına malzeme vermeye çalışan Bugün gazetesinin Şanlıurfa Valiliği’nden sert cevap geldi. Sosyal medyada alay konusu olan ihanet manşetinin tamamen iftira niteliği taşıdığı belirtildi.


İŞTE ŞANLIURFA VALİLİĞİ’NİN BUGÜN GAZETESİ’NİN İHANET MANŞETİNE SERT CEVABI

DÜZMECE HABER İLE KAMUOYU YANILTILIYOR

01.09.20145 tarihinde Bugün Gazetesinde yayınlanan aslı olmayan düzmece haberde kamuoyunu yanıltarak, algı oluşturmaya yönelik içerik bulunması üzerine açıklama gereği duyulmuştur.

1. Işid terör örgütünün Akçakale Gümrük Kapısını ele geçirdiği 07.01.2014 tarihinden itibaren gümrük kapımız araç giriş-çıkışına kapatılmış olup; bu durum halen devam etmektedir.

bugun-isid1

SURİYELİLERİN EŞYALARI SİLAH GİBİ GÖSTERİLDİ

2. İlimiz Akçakale sınır kapısında Gümrük Müdürlüğüne ait güvenlik kameralarından alınan fotoğraflarla hazırlanan yalan haberde, ülkelerine dönüş yapan Suriyelilerin beraberlerinde götürdükleri eşyaların görüntüleri “silah yapımında kullanılıyor” şeklinde gösterilmiştir.

SU DEPOSU BOMBA OLARAK GÖSTERİLDİ

3. Yaşanan savaşın ağır yıkımlarını ortadan kaldırmak ve yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla bölge halkının dönüşleri sırasında; su deposu olarak kullanılan varilleri bomba, sondaj kuyusu için gerekli boruları havan topu, elektrik şebekesi için kullanılacak kabloları da patlayıcı düzeneği olarak yayınlamışlardır.

Yayınlanan fotoğraflardaki malzemelerin gümrük mevzuatı açısından yolcu eşyası olarak suç unsuru taşımadığı açıktır.

YPG ARACINI IŞİD ARACI GİBİ GÖSTERDİLER

Yayınlanan haberin içeriğinde yer alan iş makinesinin metal bloklarla kaplandığı ve Işid militanının önünde poz verdiği fotoğrafa “O Metal Levhalar Böyle Silaha Dönüşüyor” ibaresini yazarak aracın üstündeki YPG ibaresini silmeyi unutması haberin ne kadar asparagas olduğunun apaçık delilidir.

IŞİD İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Akçakale gümrük sahası 90 adet kamerayla 24 saat izlenmektedir. Ayrıca, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda Işid terör örgütüne yardım ve yataklık yapan, lojistik destek sağladığı tespit edilen 5 (beş) kişi hücre evlerinde patlayıcı yapımında kullanılabilecek gerçek malzemelerle yakalanarak haklarında yapılan adli tahkikat neticesinde tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MEDYAGUNDEM

terorist-feto2

FETÖ suikast için DAEŞ’ten yardım istedi

15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayan FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir kişiye yönelik suikast için …

feto-daes

İşte DAEŞ-FETÖ işbirliğinin kanıtı

MİT TIR’larına operasyon yapıp Türkiye’yi ‘IŞİD destekçisi’ diye yaftalamaya çalışan Gülen ve teröristleri, sadece PKK …

emremor2

DAEŞ’ten beter ‘Ekşi” kafaya bak!

Türk futbolunun son dönemdeki göz bebeği olan Emre Mor’un taktığı Arapça Londra yazılı şapka farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir