Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün kasası 7 milyar dolarla kaçtı!
ipek7

FETÖ’nün kasası 7 milyar dolarla kaçtı!

Koza İpek Holding’e Fethullahçı Terör Örgütü’ne finans desteği sağladığı iddiasıyla operasyon düzenlendi. Akın İpek hakkında gözaltı kararı verilirken, üst düzey yöneticilerden 6 kişi de gözaltına alındı. Hakimin verdiği arama izninde İpek Grubu şirketlerinin Bahreyn, Malta ve Kıbrıs’taki banka hesaplarına 7 milyar 40 milyon dolar transfer edildiği ortaya çıktı.


Fetullahçı Terör Örgütü’ne finans desteği sağladığı iddiasıyla bugün Koza İpek Holding’in 23 şirketine operasyon düzenlendi. 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonun, yurt dışına yapılan para transferi.

Operasyonun nedeni belli oldu

Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nden verilen arama izninde, “İpek Grubu şirketlerinin mali tablolarında ve banka hareketlerinde ticari hayatın doğasına uygun olmayan şüpheli farklılıklar olduğu ve ticari hayatın gerekleri ile açıklanamayan kazançlar ile para hareketlerinin bulunduğunun belirtildiği, söz konusu grubun fikir ve eylem birliği içerisinde Fethullah Gülen Terör Örgütüne finansman sağlamak, söz konusu terör örgütünün mali kaynaklarını gizlemek ve yurt dışına aktarmak, sahip oldukları yazılı ve görsel medya organları vasıtasıyla örgüt propagandası yapmak amacıyla bir kısmı paravan ve şemsiye şirketler kurarak gerçeğe aykırı işlemler yapıldığı hususunda kuvvetli suç şüphelerine ulaşıldığından” ifadeleri dikkat çekti

Yurt dışı hesaplarına transfer

Bir başka önemli detay ise, İpek Grubu şirketlerinin Bahreyn, Malta ve Kıbrıs’taki kendi hesaplarına transfer ettikleri 7 milyar 40 milyon dolar paranın “şirketlerin yasal faaliyetleri neticesinde kazanılan para olup olmadığının tespiti, bu paraların hangi amaçlarla yurt dışı hesaplarına gönderildiğinin” incelenmesi.

belge

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

Ankara’da CIA ile sır toplantı yapan medya patronu kim?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Ankara’daki sır zirve” başlıklı yazısı şöyle: Büyük dengeden bugün de devam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir