Anasayfa / GENEL / Reis’e yerli ve milli damat!
sumeyye

Reis’e yerli ve milli damat!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile İnsansız Hava Aracı imal eden Baykar Makina’nın sahibi Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar’ın sözlendikleri öğrenildi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar ile sözlendi.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) doktora yapan 36 yaşındaki Selçuk Bayraktar, yerli İnsansız Hava Aracı Bayraktar’ın tasarımını yapan ekibin başında yer alıyor.

Aslen Trabzonlu olan Bayraktar, aile şirketi Baykar Makine’de yönetici. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müstakbel dünürü Özdemir Bayraktar ile 1990’lı yıllarda tanıştıkları öğrenildi.

Türk ordusuna insansız hava aracı üreten ve Bayraktar Projesi’ni yapan Baykar Makine’nin sahibi Özdemir Bayraktar’ın 3 oğlundan ortancası olan Selçuk Bayraktar ile Sümeyye Erdoğan arasında, geçtiğimiz günlerde söz kesildiği ve Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sarıyer Yenimahalle’ye gelerek müstakbel dünürünü ziyaret ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın dostu Özdemir Bayraktar ile sürekli iletişim halinde olduğu öğrenildi. Bayraktar ailesi TSK’nın ihtiyacı olan insansız hava aracı Bayraktar projesini yürütüyor. Sümeyye Erdoğan ile sözlendiği konuşulan Selçuk Bayraktar, insansız hava aracı projesinde teknik müdür olarak görev yapıyor.

damat1 damat2 damat3 damat4 damat5 damat6 damat7

 

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR?
Selçuk Bayraktar 1997 yılında Robert Koleji’nden mezun oldu. 1997-2002 yılları arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Üniversite eğitimi esnasında University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı. Staj kapsamında almış olduğu burs teklifiyle, yüksek lisans eğitimini 2002-2004 arasında Upenn’de sürdürdü. Aynı zamanda ödüllü akademisyen Prof. Dr. George Pappas’ın yardımcısı olarak araştırma asistanlığı görevini sürdürdü. Araştırmaları kapsamında dünyada ilk kez İHA’ların formasyon uçuşu deneyleri, hava-yer robot takımlarının koordinasyonu, uçuş kontrol ve güdüm sistemleri konularında bilimsel yayınlara konu olan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak doktora teklifi almıştır. Doktora eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürütmüştür.

Danışman hocasının Georgia Institute of Technology’ye (Georgia Tech) transfer olmasıyla MIT’den de ikinci yüksek lisans diplomasını alarak, doktora çalışmalarına Georgia Tech’de devam etmiştir.

2007 yılından bu yana Baykar Makina bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini yürütmektedir. Baykar bünyesinde Milli ve Özgün olarak geliştirilen İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin aviyonik sistem mimarisi, uçuş kontrol, seyrüsefer algoritmalarının geliştirilmesi, sistem kinematiği ve dinamikleri, elektronik donanım ve gömülü yazılım geliştirme gibi konularda çalışmaktadır.

MEDYAGUNDEM

ihh

Bayraktar çiftinden İHH standına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ndeki …

sumeyye3

Doğan’ın CNN’i yine çirkef yine ahlaksız!

Aydın Doğan’ın medyası ahlaksızlıkta hiçbir zaman geri durmuyor. Özellikle de CNN Türk’ün Twitter hesabı tam …

suikast

FETÖ’nün Erdoğan ailesine suikast oyunu

10 Temmuz’da Sümeyye Erdoğan’ı koruyan aracın içerisindeki, otomatik ve uzun namlulu silahlar ile mühimmat esrarengiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir