Anasayfa / ANALİZ / Rasim Ozan’dan Baykal’a kaset komplosuyla ilgili iddialı çıkış!
rasim-baykal2

Rasim Ozan’dan Baykal’a kaset komplosuyla ilgili iddialı çıkış!

MEDYAGUNDEM.COM- Rasim Ozan Kütahyalı Sabah gazetesinde dün olduğu gibi bugün de yazısında Deniz Baykal’a kaset komplosuyla ilgili çarpıcı detaylara yer verdi.

Kütahyalı, “Dört yıldır tamamen üstü kapatılmış halde bekleyen Deniz Baykal olayı 2014’e damgasını vuracaktır. Bunu bir yere not edin…” diyerek yakında Deniz Baykal’a kimlerin komplo kurduğunun aydınlanacağını ima etti.

Kütahyalı’nın yazısından önemli bölümler şöyle:

DERİN YAPILANMALARIN ADAYI SARIGÜL

Eskisiyle yenisiyle tüm derin yapılanmaların CHP Genel Başkanlığına ortak adayı belli. Sağır sultan bunu biliyor… Mustafa Sarıgül…

SEVİLAY YÜKSELİR YAZMIŞTI

Sevilay Yükselir Sarıgül ile olan konuşmalarını aynen şu şekilde yazmıştı…

“Taban beni Şişli’de değil, daha ileride görmek istiyor artık. Beni sevenler Başbakanlık yolunda adım atmamı istiyor. Bunun da anahtarı İstanbul’u almaktır. Allah’ın izniyle önce İstanbul’u, sonra CHP genel başkanlığını, ondan sonra da Türkiye’yi alacağız!”

Bunun üzerine “Alevilerin, Ermenilerin, Musevilerin, TÜSİAD güdümlü bazı medya patronlarının değil ama Gülen Cemaati’nin de sizi destekleyeceği yönündeki iddialar tuhaf geldi bana. Gerçekten doğru mu bu kulisler?” dedim. Bu sorum üzerine birkaç saniye düşündü Sarıgül. Sonra bir kez daha off the record şartını anımsatıp aynen şunları söyledi:

“Evet doğru! Hocaefendi ile bu konuda bir iki kere istişare yaptık.

Sağ olsunlar kendileri oğlu gibi severler beni ve aday olmam noktasında sonuna kadar destek olacaklarının da sözünü verdiler.”

SARIGÜL’ÜN PLANI

Geçenlerde de yazdığım gibi Sarıgül İstanbul seçimini kazanamayacağını iyi bilen akıllı bir siyasetçidir. Nihai hedefi CHP Genel Başkanlığı olduğu için de kaybetmeyi önemsemez. Sarıgül’ün temel meselesi yüzde 38’in altına düşmemek.

Kendisi Gülen cemaatinin de desteğiyle yüzde 38’in üstüne çıkacak, CHP de genel Türkiye oyunda yüzde 26’nın altında kalacak ve bu tablodan hareketle de Sarıgül CHP Genel Başkanlığı’na yürüyecek.

Sarıgül’ün ve onu destekleyen Rahmi Koç ve Hüsamettin Özkan gibi aktörlerin planı bu. Sarıgül bütün bu planı da saklamıyor.

Hatta bu propagandanın yapılmasını istiyor. Her şey açık oynanıyor.

SARIGÜL ARTIK İYİCE GÜLEN CEMAATİNE ANGAJE OLACAK

Sarıgül artık tuhaf bedduaların uçuştuğu bir ortamda Gülen cemaatine tam angaje olmak ve cemaatin tüm imkânlarını kendine seferber etmek istiyor. Daha öncesinde de Sarıgül, Gülen cemaatinin devletin içindeki ve dışındaki tüm aktörleriyle arası çok iyi bir adamdı.

BALLANDIRA BALLANDIRA ANLATTIKLARI GÜLEN’E BAĞLILIKLARI

Pennsylvania ziyaretlerini ballandıra ballandıra anlatırdı. Sarıgül karşıtı CHP’li Kemalist siyasetçilerin kendisiyle ilgili “Fethullahçı ve ABD’nin adamı” gibi laflarından çok hoşlanırdı.

Sadece kendisinin değil büyük ustası Hüsamettin Özkan’ın da Gülen’e bağlılığını anlatırdı. Sarıgül kendini güçlü gösteren her ama her söylentinin yayılmasından memnun olan bir siyasetçidir. Güçlü olarak gördüğü odakların Sarıgül’ün yanında görünmesi hoşuna gider.

RASİM OZAN’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN 

MEDYAGUNDEM

baykal4

İşte Baykal’a FETÖ kumpasının perde arkası

Deniz Baykal ve MHP’lilere kaset kumpasıyla ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Başbakanlık’a böcek yerleştiren FETÖ …

kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle… Deniz …

baykal-kemal

CHP’de büyük savaş ya da Baykal’ın intikamı!

Deniz Baykal; CHP’nin tehditle yönetilemeyeceğini, CHP’nin artık kendine gelmesi gerektiğini söyledi. Girdiği tüm seçimleri kaybeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir