Anasayfa / ANALİZ / O yazarın kim olduğunu açıkla Cem Küçük!
cem-kucuk10

O yazarın kim olduğunu açıkla Cem Küçük!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bugün köşesinde yine bomba gibi deşifrelerde bulundu. Hele bir iddiası vardı ki, kamuoyu bu saatten sonra o sözleri kimin ettiğini mutlaka öğrenmek isteyecektir.

Küçük ne mi yazdı?

Bakın Emniyet-Yargı cuntasının emrine girmiş Türkiye’nin çok okunan yazarlarından biri ne demiş:

“Emniyet-yargı cuntasının kara ve gri propaganda amacıyla kullandığı gazetecilerle darbeci polis şefleri ve savcılar artık görüşmüyor. Fakat bu sefer de devreye cuntanın sözde sivil ayağı giriyor. Ayrıca bu sivil ayakla görüşen ve çok okunan yazarlardan birinin, ‘Şu hayatımda Tayyip’in inleyerek çöktüğünü ve bittiğini görmek en büyük arzum’ dediği biliniyor.”

Cem Küçük bu saatten sonra o ismi açıklamazsa olmaz.

Küçük’ün yazısında bir de Emniyet-Yargı cuntasının tetikçisi Radikal gazetesi ile ve Radikal yazarı Koray Çalışkan ile ilk kez ortaya çıkan detaylarsa ortalığı karıştıracak cinsten.

İşte Başbakanlık Teftiş Kurulu’na yakınlığıyla bilinen Küçük’ün yazısından önemli bölümler:

NE SÖYLEDİKSEK ÇIKIYOR

Kusura bakmayın mütevazı olamayacağım… Ne söylediysek çıkıyor. Emniyet-yargı cuntasının medyaya nasıl yön verdiği birer birer deşifre oluyor. Eyüp Can’ın yönettiği Radikal gazetesi vesayetçi güruhun yanında saf tutuyor. Ben Radikal’in emniyet-yargı cuntası tarafından yönetildiğini ve Eyüp Can’ın abilerinden gelen emirlere uymak zorunda olduğunu yazdığımda burun kıvıranlar vardı. Oysa şimdi Radikal yazarlarının çoğunluğu dahil herkes gerçeğin farkına vardı. Özellikle İHH’ya ait tırda El Kaide’ye götürülen silahlar çıktı diye yapılan korkunç kara propaganda haberi her şeyi açık etti. Bu haberi ertesi gün daha çok büyüten de Hürriyet gazetesi oldu.

RADİKAL GAZETESİ AÇIKÇA DARBENİN HESABINI YAPIYOR

Başbakan Erdoğan dün Dolmabahçe’de gazetecilerle yaptığı toplantıda bu haberin 17 Aralık darbesinin bir devamı olduğunu söyledi. Yani Radikal gazetesi açıkça meşru hükümeti bu tür kara ve yalan haberlerle devirmenin hesabını yapıyor. Başbakan Erdoğan bu haberlerin perde arkasını ve kimler tarafından hazırlandığını da çok iyi biliyor.

KORAY ÇALIŞKAN’A KÖTÜ HABERİM VAR

Öte yandan Emniyet-Yargı cuntasının siyasi alanda destek vereceği isimlerin başında Mustafa Sarıgül geliyor. İddialara göre emniyet yargı cuntasının elinde Sarıgül’le alakalı birçok yolsuzluk dosyası var. Bu günlerde Sarıgül’ü en çok savunan isimlerin başında Koray Çalışkan geliyor. Çalışkan twitterde cemaate övgüler düzüyor. Öylesine övüyor ki, Çalışkan’ın solcu arkadaşları bile buna veryansın ettiler. Ama Çalışkan bir kere gözünü karartmış. Hem Sarıgül’e hem de cemaate tam entegre olmuş durumda.

Ancak Koray Çalışkan’a olumsuz bir haberim var. Çalışkan halen Boğaziçi Üniversitesi’nde bir akademisyen ama böyle tuhaf ilişkilere girmesi üniversite çevresinde akademik ahlaka da aykırı olarak görülüyor. Bu konuda bazı gelişmelere tanık olabiliriz.

ÇALIŞKAN’IN DOSYASI DÜRÜLÜYOR

İsmi bende saklı Boğaziçi’nin önemli yöneticilerinden birinin Koray Çalışkan’la ilgili şu değerlendirmede bulunduğu iddia ediliyor: ‘Normalde bu isim bizim üniversitemizde çalışabilecek biri değil. Yetiştirdiğimiz kaliteli akademisyenlerin çoğunluğu çok daha yüksek ücretler karşılığı vakıf üniversitelerine gidince biz de bu tür isimleri kabullenmek durumunda kalıyoruz. Fakat son dönemde bir akademisyene yakışmayacak etik-dışı ilişkileri ve angajmanları konusu artık bardağı taşırmaya başladı. İlgili akademik kurullarımız son kararı verecektir.’

KÜÇÜK’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN 

MEDYAGUNDEM

koray

Şu İngiliz kadar haysiyetin yokmuş Koray!

Matthew Goodwin, “İşçi Partisi yüzde 38’i geçerse yazdığım kitabı yiyeceğim” demişti. İşçi Partisi yüzde 40’a …

fatih

Savcılık harekete geçti Fox TV’nin lisansı iptal edilsin

Fox TV’nin referandumun sonucunu provoke edip meşruiyetini sarsmaya dönük yayınlarının savcılık tarafından incelemeye alındığı ve …

kk2

CHP-cunta darbesi için düğmeye bastılar!

Büyük skandal! Balıkesir’de askeri üste törenle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yasağını ihlal etti. Askeri üsse …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir