Anasayfa / GENEL / CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?
kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle…

Deniz Baykal; yılların siyasetçisi ve devlet adamı. Üstelik FETÖ mağduru da sayılır. Genel başkanlık koltuğunu bir kaset kumpasıyla kaybetti. Baykal üzerinden CHP ve Türkiye’ye operasyon çekildi. Fakat Baykal, kaybettiği o koltuğu yeniden kapmak için bugün Doğan medyasına el açıyor. Ertuğrul Özkök’e bunun için yazdığı açık mektup da kariyerinin utanç sayfaları arasında yer alacak. Baykal, “Bu kez bari çelme atma, parti içi mücadeleye limon sıkma” diyerek nazikçe Özkök’e yalvarıyor.

Doğan medyası icazet makamı mı? Parti liderliği yarışında Doğan medyasının olurunu almak mı gerekiyor? CHP teşkilatı ve tabanı dururken Doğan medyasına gitmek neyin nesi? Yoksa CHP’de işler zaten böyle mi yürüyor?

Deniz Baykal’ın bu sorulara dürüstçe yanıt vermesini bekliyorum. Muhalefet cephesinin liderliğine oynayan bir ismin Küreselci medyanın patronlarından, yazarlarından medet ummasını açıklaması şart.

Çünkü CHP’yi kimin kontrol ettiğini bilmemiz gerekiyor. CHP programı olan, parti tüzüğüne göre hareket eden siyasi bir parti. “Parti tüzüğünde liderlik yarışına giren Doğan grubunun onayını almak zorundadır” yazmadığına göre neden Ertuğrul Özkök’ün kapısı çalınıyor?

Hatırlanacak olursa kaset kumpasının medya ayağını Doğan grubu oluşturuyordu. Baykal’ın bugün icazet dilendiği Özkök, aynı zamanda kendisini tasfiye eden medya aktörlerinden biri. Baykal, yakasına yapışacağı adamdan icazet dileniyor.

Ortaya çıkan tablo, Baykal için çok hazin. Mağdur edilen, onuruyla oynanan bir lider olarak Baykal’ın, yeniden bir görev üstlenmek istiyorsa alttan alma yerine meydan okuması gerekirdi. Fakat anlaşılan Baykal’ın ne gücü var, ne siyasi vizyonu. Kendisi de güç çevrelerine boyun eğmeden CHP’de bir yerlere gelineceğine inanmıyor. Bu halde Baykal genel başkan olsa da olur, olmasa da, bence hiç fark etmez; ortaya bir cesaret, irade, siyasi bir kararlılık koyamadıktan sonra o koltukların hiçbir anlamı yoktur, olamaz.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

kemal-feto

Darbenin siyasi ayağı senin partin KK!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Darbenin siyasi ayağı senin partin!” başlıklı yazısı şöyle… Hürriyet gazetesine de dert …

volta1

CHP’den ucuz tiyatro!

Türkiye’nin açık bir cezaevi olduğunu söyleyen CHP’li vekiller, Ankara’da volta atmaya başladı. Ankara’da bir araya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir