Anasayfa / ANALİZ / Radikal’deki o tetikçiyi iyi tanıyalım!
fatih-yagmur

Radikal’deki o tetikçiyi iyi tanıyalım!

Beşşar Esed rejiminin Türkiye’nin Suriye’de el-kaide gibi örgütleri desteklediği şeklindeki iddia ile Türkiye’yi BM’ye şikayete hazırlandığı bugün İHH’ya yönelik bir iftira haber ortaya atıldı.

Haber 1o’un haberine göre, Radikal muhabiri Fatih Yağmur’un, “tırın İHH’ya ait olduğunu ve içinde silah olduğunu” iddia ettiği asılsız haberi, Today’s Zaman ve Hürriyet tarafından acilen dünyaya servis edildi.

Peki kim bu Fatih Yağmur? Aslen Adana’lı olan Yağmur Marmara İletişim Mezunu. Arkadaşları, Üniversiteyi Marmara iletişim fakültesinde okuyan Fatih Yağmur’un öğrencilik yıllarında Cemaat’in Altunizade’deki yurdunda “abi” konumunda yönetici olduğunu belirtti. Yağmur, Gülen grubu ile irtibatlı ekiplerin yaptığı operasyonların ilk haberini yapan kişi olarak dikkat çekiyor.

Hırsızlık sabıkası olduğu iddia edilen Fatih Yağmur’un şantajla ihbarcılıktan, muhabirliğe terfi eden bir gazeteci olduğu belirtiliyor.

17 Aralık darbe operasyonunda İçişleri Bakanı Güler’in oğlu Kaan Güler’in evinden ilk haberi yapan kişinin de Fatih Yağmur olması dikkatlerden kaçmamıştı.

Yağmur’un 7 Şubat operasyonu savcısı ile irtibatlı olduğu, Gülenci grup tarafından dava dosyalarının ilk sızdırıldığı muhabir olarak biliniyor.

Türkiye’yi dış dünyada zor durumda bırakmak ve İsrail’in hedefinde olan insani yardım kuruluşu İHH’yı terörle irtibatlandırma amaçlı bu kara propaganda haberinin Fatih Yağmur tarafından servis edilmesi, sosyal medyada bu kişinin artık tetikçi olarak kullanıldığı yorumlarına neden oldu.

2 AY ÖNCE DE AYNI SENARYOYLA HABER YAPTI

Kasım ayında “Merdivenaltı’ndan Suriye’ye füze başlığı” başlıklı bir haberde de Fatih Yağmur’un imzası vardı. Haberde, “Adana’da bir TIR’da 935 füze başlığı ile çok sayıda patlayıcı ele geçirildi. Adana ve Konya’da üretilen füze başlıkları, Suriyeli muhaliflere gidiyordu.” İddiasına yer verildi.

Türkiye’yi El Kaide örgütüne destek veriyor propagandasıyla uluslar arası kamuoyunda zor duruma düşürme operasyonunda yine Radikal’deki “tetikçi” Fatih Yağmur sahnedeydi. O dönem Taraf’ın da yer aldığı operasyona en sert tepkiyi de cemaat gazetesi Zaman’ın yazarı Mümtazer Türköne vermişti.

mumtazer-mit

 

MEDYAGUNDEM

ihh

Bayraktar çiftinden İHH standına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ndeki …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

yagmur

RedHack’in FETÖ’cü medya çetesine operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, RedHack isimli yasadışı hacker gurubu ile irtibatı tespit edilen ve grubun algı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir