Anasayfa / GÜNDEM / Pulitzer ödüllü gazeteci Medya Forumu 2013’e geliyor
Bill_Keller

Pulitzer ödüllü gazeteci Medya Forumu 2013’e geliyor

MEDYAGÜNDEM- Medya Derneği tarafından 21 – 22 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan  “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu Medya Forumu 2013’e, Amerikan medyasının önemli isimlerinden biri olan Pulitzer ödüllü New York Times Yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller da konuşmacı olarak katılıyor.

Medya Derneği, teknolojinin hızla gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla radikal bir değişim sürecinden geçen medyanın geleceğini tartışmak üzere İstanbul’da önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Açılışını T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yapacağı “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu Medya Forumu 2013’e, Amerikan medyasının önemli isimlerinden New York Times Yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller da konuşmacı olarak katılacak. 2003 – 2011 yılları arasında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Bill Keller, New York Times’dan önce The Oregonian, Congressional Quarterly Weekly Report ve Dallas Times Herald gibi farklı gazete ve dergilerde çalıştı. 1984’te New York Times’a geçen Keller, gazetede birçok pozisyonda yer aldı. Washington ve Moskova bürolarında muhabirlik, Johannesburg ve Moskova bürolarında büro şefliği, yurtdışı editörlüğü, idari editörlük, köşe yazarlığı bunlardan bazıları. Keller,  Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile ilgili yaptığı haber sayesinde 1989 senesinde Pulitzer ödülüne layık görüldü.

New York Times, Euronews, News Corporation, NBC News, Dow Jones, Globo News’den üst düzey temsilciler Medya Forumu 2013’e geliyor…

Medya Forumu 2013’e New York Times Yazarı Bill Keller’ın yanı sıra pek çok farklı uluslararası medya kuruluşundan üst düzey temsilciler ve gazeteciler konuşmacı olarak katılacak. Bu isimler arasında; Euronews Genel Yayın Müdürü Lucian Sarb, News Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Strateji Müdürü Raju Narisetti, NBC News Muhabiri Ayman Mohyeldin ve Parsons The New School for Design İletişim Tasarımı Bölümü Direktörü Juliette Cezzar da bulunuyor.

Medyanın geleceği konuşuluyor…

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Medya Forumu 2013’te; “Medya profesyonelleri değişimin getirdiği fırsatları ne kadar doğru anlıyor?”, “Gazeteciler mesleklerinin geleceğini şekillendiren yeni dinamiklere nasıl adapte olabilirler?” gibi sorulara cevap aranacak. Ayrıca; yeni medya ortamı, teknolojinin getirdiği tehditler ve fırsatlar, yeni iş modelleri ile etik ve yasal sınırlar tartışılacak. Bir marka olarak gazetecinin ve değişen kitlelerin ele alınacağı ilk günde yeni teknolojiler ve sosyal ağların şekillendirdiği yeni medya, kullanıcıların ürettiği içeriğin medya sektörüne etkisi, kitlelerin internet, sosyal ağlar ve teknolojilerle şekillenen talepleri ve beklentileri değerlendirilecek. İkinci günde farklı ekranlara göre içerik stratejisi geliştirme, bağımsız bilgi çağında gazetecinin rolü, telif hakları ve haber alma özgürlüğü ile yeni iş modelleri konuşulacak.

Medya Forumu ve katılımcıları ile ilgili detaylı bilgiler www.medyaforumu.org sitesinde yer alıyor.

MEDYAGUNDEM

medyadernegi

Hürriyet’in camına ağıt yakan John Bass aranıyor!

Yeni Şafak ve Akit gazetelerine yapılan alçak terör saldırısı sonrası Medya Derneği de bir kınama …

medya

Medya Derneği’nden CHP’lilerin TRT baskınına sert kınama

Medya Derneği, CHP’li Levent Gök’ün TRT binasına yönelik baskınını kınayan bir açıklama yaptı. İşte o …

sozcu-dernek

Medya Derneği Sözcü paçavrası için yargıyı göreve çağırdı

Medya Derneği yaptığı basın açıklamasında, Sözcü’nün hiçbir haber değeri taşımayan 1 Ocak 2016 tarihli ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir