Anasayfa / GENEL / Medya Derneği’nden CHP’lilerin TRT baskınına sert kınama
medya

Medya Derneği’nden CHP’lilerin TRT baskınına sert kınama

Medya Derneği, CHP’li Levent Gök’ün TRT binasına yönelik baskınını kınayan bir açıklama yaptı. İşte o açıklama….


Medya Derneği olarak, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Levent Gök’ü 11 Ocak 2016 Salı günü, yönetim kurulu üyemiz TRT Genel Müdürü Şenol Göka’ya yaptığı saldırı için kınıyoruz.

Milletvekili seçilmiş olmak hiç kimseye, milletin herhangi bir ferdine saldırma, hakaret etme hakkı vermez; bir gazeteciyi ve kamu görevlisini tehdit etme, hedef gösterme ayrıcalığı tanımaz. Atanmış ya da seçilmiş olmak fark etmez; bu, insanlık değerleriyle, terbiyeyle ve ahlakla ilgili bir meseledir.

Adı geçen CHP milletvekili, TRT’de yayınlanan herhangi bir programla ilgili eleştirilerini onlarca farklı platformda dile getirme şansına sahiptir. Buna çatısı altında olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi de dâhildir. İstediği bakan ya da parlamenter ile görüşebilir, istediği konuda soru önergesi verebilir, istediği her yerde basın toplantısı düzenleyebilir.

trt1

Bütün bu imkanlara sahip olduğu halde Levent Gök, TRT’yi ‘basmayı’, elindeki dosyayı fırlatarak ve bağırıp çağırarak ‘kabadayılık’ yapmayı tercih etmiştir. Bu aynı zamanda basın ve ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Ortaya çıkan nahoş ve talihsiz görüntülerin sebebi olayı başından itibaren bir şova dönüştürmeyi tasarlayan milletvekilinin kendisidir.

Herkes bilmelidir ki TRT’nin görevi rejim bekçiliği değil kamu yayıncılığı yapmaktır. TRT’yi kuruluşundan itibaren millete değil kendilerine ait olarak görenler, halk kimi seçerse seçsin TRT’yi kendi çarpık zihniyetlerine göre yönetmeye alışmış olanlar o günlerin artık geride kaldığını kabul edip bu küstah tavırlarından vazgeçmelidir.

Bu çerçevede, TRT Genel Müdürü, değerli üyemiz Şenol Göka’yı sergilediği sabırlı, dirayetli ve olgun tavır için kutluyoruz.

 

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

2 Yorumlar

  1. yerli ve milli

    chp zihniyeti pislik ve nalet bir zihniyetdir.!!! ne kadar cok hain ve serefsiz varmis bu ulkede saymakla bitmez

  2. Tam da TRT deki belgeselde anlatılan chp hniyetini canlandırmak suretiyle bir kez dah doğrulamışlar zorbalık bunların genlerinde var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir