Anasayfa / GENEL / Provokatörü kahraman yaptılar!
ihsan-gazeteciler

Provokatörü kahraman yaptılar!

“Namaz ibadet değildir” diyen ve Gezi ayaklanmasının din ayağını oluşturan antikapitalist Müslümanlar denilen grubun lideri İhsan Eliaçık, bakın nasıl kahramanlaştırılıp günün kazananı ilan edildi…

Gezi ayaklanması boyunca her türlü provokasyonu yaptı. İnsanları sokağa dökmek için akıl almaz yollara başvurdu. Namaza “ritüel” deyip Taksim Meydanı’nda namaz kıldıran, kandile ise inanmadığını belirtip Gezi Parkı’nda Kandil simidi dağıtan İhsan Eliaçık’tan bahsediyoruz.

Türkiye onu Gezi eylemleri öncesinde “Namaz İbadet değil ritüeldir… Camilerde yapılan ibadet değildir… Kandil diye birşey yoktur” şeklindeki sözleriyle tanımıştı. Gezi olaylarında ise insanları provoke eden çağrıları ve icraatlarıyla yeniden gündeme geldi. Antikapitalist Müslümanlar adı altında Gezi ayaklanmasının din ayağını oluşturdu.

Son olarak yeryüzü iftarları adı altında yeni bir eylem çeşidi icat etti. Organize ettiği iftarda birayla oruç açıldı. İftardan sonra ‘Teravih eylemi’ diye adlandırdıkları namaza gittiler. Yani orucu ve teravihi dahi ayaklanmalarına alet ettiler.

Tüm bunları neden mi anlattık? Hemen izah edelim. İnternethaber Yayın Grubuna ait Gazeteciler.com’da tüm bu özelliklere sahip olan provokatör İhsan Eliaçık, günün kazananı olmuş ve adeta kahraman ilan edilmiş.

Önce herhalde kinaye yapmışlardır diye düşündük ancak okuduğumuzda gördük ki, kinaye falan yok. Ciddi ciddi provokatör İhsan Eliaçık’a methiyeler düzülmüş. Hem de öyle böyle değil.

Provokatöre methiyeler düzülürken de referans olarak kim alınmış dersiniz? Ekonomist dergisi…

Hani şu Başbakan Erdoğan’ı ‘Sultan mı demokrat mı’ ifadeleriyle kapağına taşıyan, Gezi eylemlerinde ise Erdoğan’ın eline gaz maskesi tutuşturan dergi. Hatırlarsınız, aynı dergi geçtiğimiz 12 Haziran 2011 seçimlerinde ‘CHP’ye oy verin’ çağrısı yapmış, internet sitesinde de Türk demokrasisini ‘Zombi Demokrasisine’ benzetmişti.

İşte gazeteciler.com sitesi provokatör İhsan Eliaçık’ı övmek ve günün kazananı yapmak için bu dergiyi referans almış.

İsterseniz şimdi provokatörün nasıl kahraman yapılıp günün kazananı ilan edildiğine bakalım;

“Bütün dinler içtihatlarla genişletilmiş ya da daraltılmıştır.

İslâm dini de değişik müçtehitlere göre bazı konularda özgürlükleri genişletirken kimi konularda en dar çerçeve içine sıkıştırmaktadır.

Kimileri İslâm dinini salt ibadetle özdeşleştirirken; kimileri ise islâmiyeti insani ilişkilerdeki temiz ahlâk ile derecelendirmiştir.

İhsan Eliaçık İslam’ı, “sosyal hukuktan ibaret” görenlerden…

Onun içindir ki; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil; sosyal hukuk penceresinden bakmaktadır İslâmiyet’e…

“İslâm’ın kuralları basit” demektedir İhsan Eliaçık; “başkalarının canını yakma, çalma, yalan söyleme, yanlışın karşısında sessiz kalma ve doğaya saygılı ol”…

Evet efendim…

İngiltere’nin dünyaca ünlü ve itibar sahibi dergisi Economist; okurlarına İhsan Eliaçık’ı tanıtıyor…

Bilhassa “İslâmiyet’le demokrasi bağdaşır mı?” tartışmasının en yoğun yaşandığı günümüzde Eliaçık’ın engin hoşgörüsüne ve demokratik olgunluğuna dikkat çeken dergi; Türkiye tipi İslâmiyet’i diğer ülkelerden çok güzel ayrıştırıyor…

Hem Türkiye’nin imajı ve hem de İhsan Eliaçık kazanıyor… “

Siteye göre provokatör Eliaçık, Türkiye tipi İslâmiyet’i diğer ülkelerden çok güzel ayrıştırıyormuş, böylece hem Türkiye’nin imajı ve hem de İhsan Eliaçık kazanıyormuş.

Provokatörden kahraman çıkarma başarısı gösteren, bir de üstüne Türkiye’nin imajını kurtaran kişi ilan eden antikapitalist gazeteciler.com’u biz de Günün kazananı (!) ilan ediyor ve noktayı koyuyoruz.

KAYNAK: ROTAHABER

MEDYAGUNDEM

feto-siteler

Bu bir suç duyurusudur; Nokta’nın kapatılması emsal olsun o sitelere de dokunulsun!

“Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hük–metine karşı silahlı bir isyana tahrik” suçu da mahkeme kararıyla tescillenen Fetocu terör …

gazeteciler2

Millet düşmanı bir paralel örgüt yazarına destek olan sitede Halkbank reklamının ne işi var?

Levent Gültekin gibi millet düşmanı paralel örgüt yazarı bir tetikçiyi parlatan sitede milletin bankası Halkbank …

eliacik1

Terör imamı; suçu devlete yıkın diye “fetva” verdi!

‘Gezi imamı’ olarak bilinen İhsan Eliaçık, Ankara’daki terör saldırısını devletin üzerine yıkmak zorunda olduklarını söyledi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir