Anasayfa / ANALİZ / Bu bir suç duyurusudur; Nokta’nın kapatılması emsal olsun o sitelere de dokunulsun!
feto-siteler

Bu bir suç duyurusudur; Nokta’nın kapatılması emsal olsun o sitelere de dokunulsun!

“Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hük–metine karşı silahlı bir isyana tahrik” suçu da mahkeme kararıyla tescillenen Fetocu terör örgütüne ait Nokta dergisinin sitesi kapatıldı. Peki Nokta gibi yayın yapan diğer FETÖ siteleri ne olacak? Bu bir suç duyurusudur. Nokta kararı emsal olsun ve o siteler durdurulsun…


MEDYAGUNDEM.COM- Türkiye’de paralel yapının hukuk kararıyla “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hük–metine karşı silahlı bir isyana tahrik” suçu işlediği kayıtlara geçti.

Fetocu terör örgütünün dergisi Nokta’nın Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, kapağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu ve “2 Kasım Pazartesi: Türkiye İç Savaşının Başlangıcı” ifadesinin yer aldığı Nokta Dergisi’nin son sayısı hakkında başlatılan re’sen soruşturma kapsamında tutuklandı.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, Güven ve Çapan’ın, Türk Ceza Kanunu’nun 313/1. maddesinde yer alan “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hük–metine karşı silahlı bir isyana tahrik” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Tutuklama kararında, derginin 2 Kasım Pazartesi günü yayınlanan sayısında, “Türkiye İç Savaşının Başlangıcı” başlığının kullanıldığı, dergi içerisinde “92. yılında bir ülke çatırdarken çatışmalı dönem” başlığı ile halen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri kıyafet, elinde pimi çekilmiş el bombası ve başında miğfer olduğu halde resminin basıldığı, Türkiye’de 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasında yaşanan olayların kaos ve savaş ortamı olarak gösterildiği, bunun sorumlusunun başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet yetkileri olduğunun belirtildiği, silahlı terör örgütü olduğu yargı kararları ve uluslararası kabul görmüş örgütlerin eylemlerinin ise “isyan” olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Yazı içeriğinde ise siyah spotla “Hayatı idame seti” başlığı altında, çatışma ortamında ısı yalıtımlı battaniye, yiyecek yığınağı, su temizleme taletleri, parakot ip, sapan, tel testere, bıçak ve ateş yakmak için malzeme gibi bulundurulması gerekenler belirtilerek, adeta ülkede fiili savaş çıkmış algısının oluşturulduğu vurgulandı.

Kararda, “Bu hususlar birlikte değerlendirildiğinde, somut eylem çağrısının mevcut olduğu, içeriğin basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilemeyeceği” kaydedildi.

NOKTA KARARI EMSAL OLMALI

İki yöneticisinin tutuklandığı Nokta dergisinin internet sitesine de erişim engeli getirildi. Böylece terör örgütünün bir yayın organı kapatılmış oldu.

Ancak Fetocu terör örgütünün Nokta dışındaki propaganda, yalan, iftira ve kara propaganda kanalları haşa aktif.

Geçtiğimiz gün MEDYAGÜNDEM TİB ve Emniyet’e yönelik bir çağrı yapmış, “FETÖ’nün terör siteleri için TİB ve Emniyet uyuyor mu?” diye sormuştuk.

feto-site

Kırmızı bültenle aranan ve devletin aradığı teröristler listesinin başındaki Fetullah Gülen’in Türkiye’de iç savaş senaryolarıyla kaos planladığı artık mahkeme kararıyla sabitken, Nokta dergisine uygulanan engelleme emsal oluşturmalı.

Nokta dergisi gibi FETÖ’nün terör siteleri acilen kapatılmalı.

İşte Nokta kararının emsal oluşturacağı FETÖ siteleri:

rotahaber.com

haberdar.com

aktifhaber.com

postmedya.com

yeniyon.tv

noktadergisi.net

meydangazetesi.com.tr

gazeteciler.com

GAZETECİLER.COM SİTESİ PARALEL DEĞNEKÇİLİĞİ YAPIYOR

Hadi Özışık’ın sahibi olduğu gazeteciler.com sitesi de paralel örgüt değnekçiliği yapan yayınlarıyla bu kategoriye girdi. Böylesi bir siteye Halk Bankası’nın reklam vermesi ise büyük skandal. Gazeteciler.com ayrıca Diyarbakır 2′nci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla, Peygamberimize hakaret eden Charlie Hebdo’nun kapağını yayınladığı için karartılan internet sitesi çatısı altında yer alıyor.  Diyarbakır 2′inci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla Hz. Muhammed karikatürünün olduğu kapağın yayınlandığı ilgili sayfalara erişimi durdurmuştu, mahkemenin aldığı kararla erişim engeli; birgun.net, t24.com, thelira.com ve internethaber sitelerini kapsamıştı.

Site geçtiğimiz hafta FETÖ’nün finansörü Akın İpek’in medyasına el konulduğunda paralel yayınları savunan yayın çizgisiyle dikkat çekmişti. Sitede kayyum kararına karşı ekranda ağlayarak şov yapan paralel muhabiri “günün televizyoncusu” seçen gazeteciler.com sitesinin nerede durduğunu gösteren belge de şu:

gazeteciler5

 

Gazeteciler.com sitesinin bağlı olduğu İnternethaber’in sahibi Hadi Özışık paralel örgüt militanı Mehmet Baransu ve paralel örgütle bağı olan Candaş Tolga Işık’la da yakın ilişkilere sahipti. Sitelerini bu isimlere destek için kullanıyordu. Son dönemde de paralel örgütün sitesinde yazan Levent Gültekin’e yoğun bir destek vererek paralel değnekçiliği yapıyorlar.

gazeteciler2

Halk Bankası’nın böyle bir siteye nasıl reklam verdiği ise tam bir skandal. Medya planlama şirketinin kararı mı merak ediliyor. Bu ülkede Müslümanların kutsalına hakaret ettiği mahkeme kararıyla tescillenmiş ve paralel değnekçiliği yapan bir gruba reklam vermelerini Halk Bankası’na kim söyledi merak ediliyor. Bı skandal kararın gözden geçirilmesi şart görünüyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

2 Yorumlar

  1. T24 SİTESİNİ UNUTMUŞSUNUZ BENCE BİZİM BİLMEDİĞİMİZ DAHA ÇOK PARALEL HABER SİTELERİ TV RADYO VE BASILI MEDYALARININ ARAŞTIRILIP DEŞİFRE EDİLEREK MAHKEME TARAFINDAN YAYINLARININ DURDURULMASI GEREKMEKTEDİR.

  2. T24 adlı sitede pkk neden silah bıraksın karşılığında ne aldı ki diye yazılar yazan cnn türk de şirin payzının programında da aynen bu cümlelerle pkk propogandası yapan celal başlangıç denen bir sahıs var onun da hukuk karşısında hesap verme zamanı bu adamın kankası olan waldorf ve statler ı yani hasan cemal ve cengiz çandar ı da unutmadık..iç savaş çığırtkanlığı, hakaret, iftira, tehdit, nefret dolu yazılarıyla halkın bir kısmını diğer kısmına karşı kışkırtmanın tc.kanunundaki karşılığı neyse ödemelerini istiyoruz elbette ulusal güvenliğimizi tehlikeye atan can dündar ıda unutmuş değiliz hakkında açılan davanın takipçiyiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir