Anasayfa / GENEL / PKK’ya hedef gösterdiği Yeni Şafak’tan Selo’ya; evet katilsin!
selo-ysafak

PKK’ya hedef gösterdiği Yeni Şafak’tan Selo’ya; evet katilsin!

Yüzündeki ‘cici çocuk’ maskesi düşünce kimyası bozulan Dağlıca katili Selahattin Demirtaş, şimdi de Yeni Şafak’ı terör örgütlerine hedef göstermeye başladı. Dün “katilsin” diyen Yeni Şafak bugün de birinci sayfasından “evet katilsin” diyerek Demirtaş’a hak ettiği cevabı verdi.


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeni Şafak’ı ve yöneticilerini hedef göstermeye devam ediyor. İlk olarak 7 Haziran seçimlerinden bir gün önce İstanbul Sultanbeyli’deki mitingde Yeni Şafak’ı eline alarak yerlere fırlatan Demirtaş, şimdi de terör örgütlerinin organize edeceği provokasyonlar için gazetemizi adres göstermeye başladı. Hep kanlı saldırılar öncesi konuşan, PKK’ya hedef gösteren Demirtaş, Kobani bahanesiyle geçtiğimiz yıl 6-8 Ekim tarihleri arasında patlak veren olayların da baş aktörüydü. Vahşi manzaraların yaşandığı saldırılar sonucu sözkonusu olaylarda 50’den fazla vatandaş hayatını kaybetmişti.

Dağlıca saldırı öncesi çıktığı Avrupa turunun son durağı Berlin’de Demirtaş, “Ordu ve polis yenildiler, yine yenilecekler” demişti. Bu konuşma sonrası PKK, güvenlik güçlerimize yönelik iki ayrı saldırı düzenledi. Terör örgütü talimat almışçasına, Demirtaş’ın ‘yendik’ dediği askerlerimizin 16’sını Dağlıca’da, gümrükte görev yapan 13 polisimizi de Iğdır’da haince şehit etti. İki günde 29 güvenlik görevlisi şehit edilirken, katilleri isim isim bilen Demirtaş, bu hain saldırılar karşısında bir tek cümle bile etmedi.

AYNAYA BAKINCA RAHAT MISIN?

Türkiye, terör örgütü PKK’nın hain saldırıları sonucu kan ve gözyaşının oluk oluk aktığı günlerden geçerken, gazetemiz ne vakit Demirtaş’ın maskesini düşüren haberler yasa, ‘üst aklın cici çocuğu’nun hedefi haline geldi. “Polis ve asker yenildi, yine yeneceğiz” sözlerinden dolayı Yeni Şafak’ın Dağlıca’daki katliamdan Demirtaş’ı sorumlu tutması, Aydın Doğan medyasınca parlatılan türkücü Selo’nun kimyasını bozdu. Demirtaş’ın hedef göstermelerinden sonra Yeni Şafak’a çok sayıda tehdit mesajları geldi. PKK’nın sözde gençlik yapılanması YDG-H tarafından e-posta aracılığı ile ‘ciddi bir şekilde’ uyarılan Yeni Şafak, resmi makamlara bilgi vererek, gelen tehdit mesajları için gereğinin yapılmasını istedi.

Hedef gösterdi

Selahattin Demirtaş’ın başında bulunduğu HDP’den dün yapılan açıklamada gazetemiz hedef gösterildi. Bu açıklama, olası birtakım provokasyonların gazetemize mal edileceğini de gözler önüne serdi. HDP’nin açıklamasında geçen “Partimize, Eş Genel Başkanlarımıza, vekil ve yöneticilerimize yönelik gerçekleşebilecek fiziki saldırılardan, provokasyonlardan Yeni Şafak gazetesinin yönetimi ve emir aldıkları siyasi odaklar sorumlu olacaktır” denildi. Her şeyden önce Yeni Şafak’ın bir ‘gazete’ olduğunu ve yalnızca habercilik yapmakla yükümlü bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Gazetemizin, Demirtaş gibi sırtını dayadığı eli silahlı bir terör örgütü de bulunmamaktadır.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

Eren Erdem

CHP’li Erdem yalanlarıyla HDP’yi de karıştırdı

HDP’li Selahattin Demirtaş’tan kendisi hakkında “özerklik istemediğini söyledi” açıklaması yapan CHP’li Eren Erdem’e yalanlama geldi. …

tuncay2

Hani PKK ‘evet’ diyordu sahtekar CHP’li!

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, terör suçundan tutuklu Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiğini açıkladı. Oysa …

selo1

Sıra katil Selo’da!

Diyarbakır’da Yasin Börü’yle birlikte 4 genci hunharca katleden katille-rin ceza almasıyla buruk sevinç yaşayan aileler, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir