Anasayfa / GENEL / Pensilvanya tetikçisi gazeteye tokat gibi belgeli cevap
sozcu5

Pensilvanya tetikçisi gazeteye tokat gibi belgeli cevap

Paralel yapının yayın organlarından Sözcü gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları hakkında ortaya attığı ‘Torba Yasa’ haberi, belgeleriyle yalanlandı.


Paralel ittifakın sol kanadı Sözcü, baltayı taşa vurdu. Gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 çocuğunun Bağ-Kur prim borçlarını ödemediği, Torba Yasa’dan yararlanacağı iddiası yalan çıktı

Paralel yapının sol ayağı Sözcü gazetesinin akıl almaz iftira ve yalanı 24 saat bile geçmeden ortaya çıktı. Önceki gün manşetinde algı operasyonu yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının Bağ-Kur prim borçları nedeniyle Torba Yasa’dan yararlandığı iftirasını atan Sözcü, baltayı taşa vurdu. Gazete, Burak, Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın daha tahakkuk tarihi bile gelmemiş prim borçlarını ödenmemiş göstererek sahtekârlık yaptı. Yalan bilgiyle okurlarını aldattı.

İFTİRA KISA SÜRDÜ

Ertuğrul ve Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü’nün yalanı ortaya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerine göre, Bilal Erdoğan’ın 30.04.2014 tarihi itibarıyla gazetenin iddia ettiği gibi Torba Yasa kapsamına giren herhangi bir borcu bulunmuyor. Kasıma ait prim borcu son tarih 31 Aralık 2014 olmasına rağmen ödendi. Aralık ayındaki 2 bin 543 TL’lik borç ise daha tahakkuk etmemiş durumda. Bunun ödeme tarihi 31 Ocak 2015. Aynı şekilde Sümeyye Erdoğan’ın da 30.04.2014 itibarıyla Torba Yasa kapsamına giren borcu yok. Kasım borcu vadesinden önce yatırıldı. 391 TL 23 kuruşluk aralık ayı prim borcunun da 31.01.2015’te ödenmesi gerekiyor. Gazete buna rağmen, Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın prim borçlarının ödenmediğini ileri sürüp kamuoyunda algı yaratmaya çalıştı.

VAKTİ GELMEDEN ÖDEDİ

Aynı şekilde gazetenin iftira attığı Burak Erdoğan’ın kasımda ödemesi gereken Bağ-Kur prim borcu 7 bin 422 lira 99 kuruş. Erdoğan’ın bu borcu ödemesi için 31 Aralık 2014’e kadar hakkı vardı. Ancak son ödeme tarihi gelmeden borcun tamamı yatırıldı.

ÖDEMELER DÜZENLİ YAPILIYOR

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da Bilal Erdoğan’ın 1.10.2008’den bu yana cari ay primlerini düzenli olarak ödediği, 6552 Sayılı Yasa kapsamında yapılandırılacak prim borcunun bulunmadığı vurgulandı. Bilal Erdoğan’ın 2014/7 dönemi itibarıyla prime esas günlük kazanç beyanını yükseltme talebine istinaden bir fark oluştuğu, bunun ödeme tarihinin 31.01.2015 olduğu vurgulandı. Sümeyye Erdoğan’ın da 8.8.2010’dan itibaren cari ay primlerini düzenli olarak ödediği, 30.4.2014 tarihi itibarıyla prim borcu olmadığı belirtildi.

BİLAL ERDOĞAN İFTİRAYI YALANLADI

Bilal Erdoğan, avukatı Ahmet Özel aracılığıyla Sözcü’nün”Torbadan Tayyip’in çocukları çıktı” haberini yalanladı. Haberin iftira ve gerçek dışı olduğu belirtilerek “Müvekkillerimin, kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6552 sayılı yasa kapsamında yapılandırılması yapılan ya da yapılacak olan herhangi bir borcu bulunmamaktadır” denildi. Operasyon gazeteciliğinin ceza alması için mahkemeler önünde hak aranacağı dile getirildi.

ÜÇ YALAN ÜÇ DOĞRU

YALAN 1
Burak Erdoğan’ın ödenmemiş Bağ-Kur borcu 7 bin 418 TL. Bunun 2 bin 635 TL’si yapılandırma kapsamında.
DOĞRU: Burak Erdoğan’ın kasım ayı prim borcu 7 bin 422 lira 99 kuruş. Borcun ödeme vadesi 31 Aralık 2014’te doluyor. Ancak son ödeme tarihi gelmeden borcun tamamı yatırıldı.

YALAN 2
Bilal Erdoğan’ın ödenmemiş Bağ-Kur borcu 5 bin 86 TL.
DOĞRU: Bilal Erdoğan’ın kasım prim borcu 31.12.2014’te dolacak vadesi öncesinde ödendi. Aralık ayına ait prim borcu 2 bin 543 TL. Bunun da ödeme tarihi 31 Ocak 2015.

YALAN 3
Sümeyye Erdoğan’ın ödenmemiş Bağ- Kur borcu 782.42 TL.
DOĞRU: Sümeyye Erdoğan’ın aralık ayına ait borç tutarı 391 TL 23 kuruş. Bunun da ödeme tarihi 31.01.2015. Erdoğan’ın kasım prim borcu da vadesinden önce ödendi.   (Sabah)

belge-erdogan

belge-erdogan1

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir