Anasayfa / GENEL / Pavey bir de yalancı çıktı!
safak-pavey3

Pavey bir de yalancı çıktı!

CHP Milletvekili Şafak Pavey’in başörtülü Meclis’e giren AK partili vekilin söylediğini iddia ettiği “Başımı açarak bir daha kirlenmeyeceğim” sözünün gerçek olmadığı ve Pavey’in kendi kafasından uydurduğu ortaya çıktı. İşte Rotahaber’in ortaya çıkardığı o yalan…

safak-pavey2

safak-pavey1

AK Partili dört vekilin başörtüsüyle Meclis’e girmesinin ardından söz alan CHP Milletvekili Şafak Pavey, başörtülü vekillerle ilgili çirkin bir iddiada bulundu.

Pavey, başını örten AK Partili vekillerden birinin televizyon kanallarında “Başımı açarak bir daha kirlenmeyeceğim” dediğini ileri sürdü. Ancak Rotahaber, iddiaya konu olan Milletvekilinin öyle bir cümlesinin olmadığını ve Pavey’in söz konusu konuşmayı saptırdığını ortaya çıkardı.

Pavey, bugün yaptığı açıklamada  “… şu hakareti bütün haberlerde duydum: “Başımı açarak, bir daha kirlenmeyeceğim.” Bu durumda başı açık olanlar kirlenmişler midir? İnanç üstünden öbürünü kirli ilan edebilmek kimin haddi olabilir?” demişti. Bu sözler sosyal medyada ve haber sitelerinde gerçekmiş gibi yayılarak, Pavey’in uydurduğu hayali cümle üzerinden başını örten milletvekili hedef alındı.

Meclis’e başörtüsüyle gireceğini açıklamasının ardından Habertürk’e konuk olan Sevde Beyazıt Kaçar, başörtüsünü inancı gereği örttüğüne dikkat çekmek için “Ben tekrar (başımı) açamam. Açarsam kendimi kötü hissederim. Buraya gelip tertemiz oluyorsunuz, sonra tekrar bile bile gunah islemek…” diyerek hacca gidince tertemiz olduğuna dikkat çekmiş ve başını tekrar açarak günaha girmek istemediğini söylemişti.

Ancak Kaçar’ın hacda kapattığı başını tekrar açmayacağını belirtmek için söylediği bu sözler, Pavey tarafından çarpıtıldı. Pavey, Kaçar’ın kullanmadığı “Başımı açarak, bir daha kirlenmeyeceğim” sözünü kullanmış gibi göstererek, hem milletvekilini, hem de başörtülüleri hedef haline getirdi.

İŞTE SEVDE BAYAZIT KAÇAR’IN ÇARPITILAN O SÖZLERİ:

(Rotahaber)

MEDYAGUNDEM

chp1

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP yine görevde!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ’nün medya yapılanması davasını Şafak Pavey’in de aralarında bulunduğu …

deniz

Nerede bir terörist ajan orada CHP!

Terör suçundan tutuklanan Deniz Yücel’i ziyaret eden Şafak Pavey, tüm söylediklerini kaydederek Almanlara ulaştırdı. ‘Örgüt …

pavey3

Nasıl salladılar ama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde teröre destek vermeyi sürdüren CHP’ye tepkiler sürüyor. 7 Haziran …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir