Anasayfa / GENEL / CHP’li Pavey tarihi güne gölge düşürdü!
safak-pavey1

CHP’li Pavey tarihi güne gölge düşürdü!

CHP Milletvekili Şafak Pavey, Meclis Genel Kurulu’nda provokatif bir konuşmaya yaptı. Pavey, Çamlıca’da başörtülü kızların uygunsuz görüntülerini Atatürk’e borçlu olduklarını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda CHP adına İstanbul milletvekili Şafak Pavey konuştu. Pavey, başörtülülerle ilgili açık kapalı ayrımı yaparak parklarda gördüğü başörtülü kızların uygunsuz görüntülerini Atatürk’e borçlu olduğunu öne sürdü.

Pavey, başörtülü milletvekillerinden beklentisinin büyük olduğunu belirterek, “Bundan böyle; mini etek giydiği için işten atılan, sol kulağı küpeli olduğu için dövülenlerin, Hristiyan olduğunu gizlemek için isimlerini değiştirenlerin güvenlikleri, herkesten çok bu kadın vekillere emanettir. Artık, türbanı bir insan hakları ihlalinden, bir insan hakları kazanımına dönüştürmek, onların sorumluluğudur” dedi.

‘Turist olarak bile gidilmeyen coğrafyalarda…’

Pavey, bu konuşmayı, turist olarak bile gidilmeyen coğrafyalarda, Afganistan, Yemen, İran’da, yıllarca türban kullanmaya mecbur edilen; Meclis’te pantolon giymesi, bir erkek vekil tarafından engellenen; olmayan bacağı, erkekler tarafından siyaset sohbetine dönüştürülen biri olarak yaptığını belirtti.

AK Parti’nin başı açık vitrin vekillerinin, emanet oyları, gerçek sahibelerine geri verme zamanının geldiğini ifade eden Pavey, AK Parti’yi iktidara taşımış asıl kadınlarının, Meclis koltuklarını almalarının hakları olduğunu kaydetti.

Türkiye’de sekülerizmin geleceğiyle ilgili endişelerini dile getiren Pavey, ancak kaygısının, türbanla, kırmızı ruj arasına sıkıştırılmış semboller olmadığını vurguladı.

‘Parkta öpüşen başörtülü Atatürk’e borçlu’

Pavey, “Çiçekli başörtüsü ve daracık pantolonuyla, Çamlıca parkının kuytularında, sevgilisiyle öpüşen genç kıza, özgürlüğünü Mustafa Kemal’e borçlu olduğunu hatırlatmak istiyorum. Türbanla özgürlük ilişkisi bıçak sırtı gibidir. Bir yandan inanç özgürlüğünü temsil eder, öte yandan inanç baskısını” dedi.

MEDYAGUNDEM

chp1

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP yine görevde!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ’nün medya yapılanması davasını Şafak Pavey’in de aralarında bulunduğu …

deniz

Nerede bir terörist ajan orada CHP!

Terör suçundan tutuklanan Deniz Yücel’i ziyaret eden Şafak Pavey, tüm söylediklerini kaydederek Almanlara ulaştırdı. ‘Örgüt …

pavey3

Nasıl salladılar ama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde teröre destek vermeyi sürdüren CHP’ye tepkiler sürüyor. 7 Haziran …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir