Anasayfa / GENEL / Paralel terör örgütünün PKK imamı!
pkk-imam

Paralel terör örgütünün PKK imamı!

Paralel Yapı, çözüm sürecini sahiplenip Kuzey Irak petrollerine konmaya çalıştı. Hükümet barışı sağlayınca milyarlık ranttan olan örgüt kan tacirliği yapmaya başladı. TAKVİM şimdi de paralel çözüm sürecinin arkasında örgütün YÖK imamı Şerif Ali Tekalan ile Kuzey Irak’taki okullarından sorumlu Talip Büyük’ün olduğunu ortaya çıkardı.


Paralel açılım Eski emniyet müdürü Cevdet Saral TAKVİM’e konuştu, gerçekler ortaya çıktı. Paralel Yapı, Kuzey Irak’taki petrole hakim olmak için 2007 yılında gizlice açılıma gitti. Paralel Yapı’nın yeni bir gizli planı daha deşifre edildi. Çözüm sürecini kendisine mal edip bu sayede Kuzey Irak petrollerine konmak istiyordu. Örgüt daha önce başta Afrika ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada uyguladığı taktikler, Kuzey Irak’ta kurduğu okullar ve yurtlar sayesinde bölgede siyasi ve finansal etkinlik sağladı. Çözüm süreci sayesinde Kuzey Irak petrollerini hedefleyen örgüt bunun için hükümetten gizli olarak bölgedeki aşiret ağaları, kanaat önderleri ve örgütün üst düzey sorumluları ile görüştü. Ama aynı dönemde hükümet daha hızlı adımlar atarak çözüm sürecini hayata geçirdi.

MİLYARLIK RANTI KAÇIRDILAR

Planı alt üst olan Paralel Yapı bunun üzerine Oslo görüşmelerinden başlayarak, barış sürecini baltalamaya çalıştı. Devamında paralel emniyet mensupları ve savcılar sayesinde KCK tutuklamaları yapıldı. MİT mensupları bile tutuklanırken, MİT Müsteşarı Hakan Fidan da çözüm sürecinin bir numaralı mimarı olarak paralel güçlerin hedefi oldu. Kuzey Irak petrolleri üzerinden büyük bir rantı kaçırmak istemeyen örgüt, bu amacı için barış sürecini baltalayarak kan tacirliği yapmaktan da çekinmedi. Zaman, Bugün gibi paralel gazeteler, Doğan Medya organları ile beraber her fırsatta sokakları karıştıran provokatif ve yalan haberlere imza attılar.

KAN TACİRLİĞİNE BAŞLADILAR

2007’de hayata geçirilmeye çalışan paralel barış sürecinin detaylarına ise TAKVİM ulaştı. Kürt Aşiret ağaları ve örgüt üst düzey sorumluları ile Fethullah Gülen’in emri ile görüşmeleri organize eden isimleri araştıran TAKVİM, Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan ve Paralel Yapı’nın YÖK İmamı olarak bilinen Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın ismine ulaştı. Gülen’in emri ile paralel barış süreci Şerif Ali Tekalan’ın başkanlığında, Kuzey Irak’taki Paralel Yapı okullarının sorumlusu olan Talip Büyük’ün organizasyonunda planlandığı ortaya çıktı. Gülen örgütünün Kuzey Irak’taki bütün işlerini organize eden Talip Büyük bölgedeki bir çok okul sayesinde önemli ilişkiler kurmuştu. Onun sayesinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile doğrudan temasta bulunuldu. Bu ikili Türkiye tarafındaki paralel kamu görevlileri, aşiret ağaları, kanaat önderleri, iş adamları üzerinden Kandil ile irtibat kurdu. Bu plan üzeri kapalı olarak Aksiyon, Zaman gibi paralel yayın organlarında anlatıldı. Ama hükümet barışı getiren kendi çözüm takvimini hızlıca uygulayarak bu gayrı resmi girişimin önüne geçti.

PLAN NASIL İŞLİYOR?

Paralel Örgüt’ün dünya çapındaki yapılanması deşifre edilirken, yabancı ülkelerde nasıl yapılandığı neler amaçladığı da ortaya çıktı. Örgüt önce Zaman Gazetesi temsilciliği ve TUSKON aracılığı ile dünyanın birçok ülkesinde öğrenci evleri açıyor. Daha sonra CIA destekli organizasyonların desteğiyle hedef ülkede okullar açılıyor. Hedef ülkelerin üst düzey hükümet görevlilerinin çocukları bu okullarda burslu okutuluyor. Örgüt daha sonra bürokratik, siyasi ve finansal hedeflere yöneliyor. Özellikle Afrika ülkelerinde finansal çıkarlar ön planda tutularak okul paravanı arkasında büyük rantlar sağlanıyor.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir