Anasayfa / GENEL / Gülen itibarını sıfırladı; işte son anket!
gulen-anket

Gülen itibarını sıfırladı; işte son anket!

Gülen örgütüne yakın Metropoll Araştırma şirketinin Fethullah Gülen ve Gülen cemaati anketinden çarpıcı sonuçları çıktı. Gülen’in kamuoyu önündeki itibarı yüzde 3.3’e geriledi.


Metropoll Araştırma Şirketi’nin Fethullah Gülen ve Gülen cemaati anketinin sonuçlarını Daily Sabah yazarı Hilal Kaplan bugünkü köşesinden yazdı.

Yazısına “Gülen’in itibarı Türkiye’de dramatik bir şekilde düşüyor” başlığı atan Hilal Kaplan, 26 ilde 1876 kişiyle yüz yüze yapılan anketin sonuçlarına ilişkin şu detayları verdi.

Haziran 2013’te kamuoyu gözündeki pozitif itibarı yüzde 33.5 olan Fethullah Gülen’in, aradan geçen sürede kamuoyu önündeki itibarı yüzde 3.3’e kadar indi.

ÖCALAN’IN GERİSİNE DÜŞTÜ

Yazısında PKK lideri Abdullah Öcalan’ın itibarına ilişkin verileri de paylaşan Kaplan, “Gülen PKK’nın hapisteki lideri Abdullah Öcalan’ın yüzde 3.8 olan itibarının gerisine düştü” diye yazdı.

ERDOĞAN BİRİNCİ

Aynı ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilişkin sonuçları da paylaşan Kaplan, birinci sırayı yüzde 50 ile Erdoğan’ın ikinci sırayı da yüzde 38.7 ile Davutoğlu’nun aldığını yazdı.

MEDYAGUNDEM

evet

Gizli hayırcılar deşifre oldu

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Referandum dersleri” başlıklı yazısı şöyle… Gerçekten topu birden geldi. Hakikaten Cumhurbaşkanı …

meclis

Parlamenter sistem kriz demek

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Parlamenter sistem diye yazılır, kriz diye okunur” başlıklı yazısı şöyle… Mustafa …

erdogan-ab

Cumhurbaşkanlığı sistemi için hayırcı yalanlar

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında söylenen yalanlar” başlıklı yazısı şöyle… Cumhurbaşkanı, Meclis’i feshedebilir: …

1 Yorum yapıldı

  1. Cahilliğime Verin

    Abi, Feto’nun itibarı konusundaki ankette şirket kararsızları da dağıtmış mı acaba? Essahtan mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir