Anasayfa / GENEL / Celladına aşık profesör paralel örgüte övgüler yağdırdı!
busra2

Celladına aşık profesör paralel örgüte övgüler yağdırdı!

2011 yılında paralel yapıya yakınlığı ile bilinen savcı ve polislerin kumpasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Prof. Büşra Ersanlı Pensilvanya’nın kanalı Bugün TV’ye çıkarak Nazlı Ilıcak ile birlikte Paralel yapıya övgüler yağdırdı.


Paralel yapıya yakın Bugün TV’de Nazlı Ilıcak’ın programına çıkan Prof. Büşra Ersanlı 2011 yılında paralel polislerin operasyonu sonucu KCK ana davası kapsamında tutuklanarak cezaevine atılmıştı.

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi öğretim üyesi olan Prof. Ersanlı, Kürt açılımını destekleyerek Kürt sorununun demokratik yollardan çözüme ulaştırılması gerektiğini savunmuş, bu çerçevede barışçıl ve siyasi çerçevede sorunun çözülmesi için BDP Siyaset Akademisi’nde dersler vermisti.

SAVCI ADNAN ÇİMEN GÖZALTINA ALDIRMIŞTI

BDP parti meclisine demokratik bir anayasa taslağı hazırlanması çalışmaları çerçevesinde destek vermesi ardından Kasım 2011 de KCK davası kapsamında “örgüt üyeliği ve örgüt yöneticisi” olduğu iddiasıyla tutuklanan Ersanlı 9 ay cezaevinde yattı. Ersanlı’yı tutuklayan Savcı Adnan Çimen’di…

CEMAAT MEDYASI SALDIRDI DAVUTOĞLU DESTEK VERDİ

Ersanlı’nın tutuklanması gerek Türk kamuoyunda gerekse de Uluslararası Basın ve Kamuoyu’da şiddetle eleştirildi. Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 11 Temmuz 2012 günü Milliyet gazetesine verdiği demeçte Büşra Ersanlı’nın terörist olduğuna inanmadığını söyledi. Ersanlı 13 Temmuz 2012 günü 3.yargı Paketi kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltı sürecinde Gülen medyasının saldırılarına maruz kalan Büşra Ersanlı hakkında neden tutuklanması gerektiğini anlatan haberler yayınlandı

ZAMAN YAZARI GÜLERCE ÖZÜR DİLEDİ

Büşra Ersanlı bir söyleşinde o dönem cemaatin içinde olan ve Zaman Gazetesi ‘nde yazan Hüseyin Gülerce’nin kendisini arayarak “Siz bizi zor günümüzde desteklediniz, biz sizi desteklemedik, özürümü kabul edin,” dediğini belirtti.Ersanlı paralel yapının kendisine bütün bu yaşattıklarına rağmen Bugün TV’ye çıkarak Nazlı Ilıcak’ın hükümeti paralel yapı ile mücadele ediyor diye yerme üzerine kurulu programında yer aldı.Ersanlı’nın bu çelişkisi ekran karşısındakileri hayretler içerisinde bıraktı.

İDRİS NAİM ŞAHİN TUTUKLAMAYI SAVUNMUŞTU

Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin ise Ersanlı için”30 bin profesör var, bini tutuklansa haydi neyse, ama bir kişi için koparılan kıyamet de ne… Büşra Ersanlı profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bir yolculuk yapmanızı tavsiye ederim değerli arkadaşlar. Hangi suçtan, hangi komünizan faaliyetten mahkûm olduğunu, cezaevinde yattığını, akrabalarının kim olduğunu, bir başka sevdanın yolcusu olduğunu araştırırsanız görürsünüz…”demişti.

KCK operasyonları ile çözüm sürecini sabote eden Paralel yargı ve polislerin marifetiyle tutuklanan Nazlı Ilıcak ile birlikte Bugün TV’ye çıkarak Paralel yapıya desteklemesi ve kendisine kumpas kuran polis ve savcıları demokrasi kahramanı ilan etmesi Büşra Ersanlı’nın okurları ve öğrencileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

silah-selo1

PKK’lı terörist HDP’li vekilin aracında yakalandı

Muş Valisi Seddar Yavuz, Muş milletvekilinin aracında da KCK’nın Muş temsilcisinin yakalandığını söyledi. Muş Öğretmenevi’nde …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir