Anasayfa / GENEL / Paralel örgütün Türkiye’deki 1 numarası kim?
rasim3

Paralel örgütün Türkiye’deki 1 numarası kim?

A Haber’de Duygu Leloğlu’nun sunduğu Gece Ajansı’na konuk olan Sabah Gazetesi Yazarı Rasim OzanKütahyalı, ‘Paralel Örgüt’ün içinde Pensilvanya’ya yeri geldiği zaman ‘bir dakika’ diyebilen kilit bir ismin var olduğunu söyleyerek, Emniyetteki ‘Paralel’ soruşturmaya dair açıklamalarda bulundu.

‘PENSİLVANYA’YA ‘BİR DAKİKA’ DİYEBİLEN KİLİT BİR İSİM VAR’

Polis şeflerinin hepsinin yüzüne baktığı, doğrudan talimat aldığı, ‘Paralel Örgüt’ün içinde kilitlerin kilidi bir adam var. Türkiye’de bir numara olduğu gibi, Pensilvanya’ya yeri geldiği zaman ‘bir dakika’ diyebilen, hiyerarşiye evet demekle birlikte Pensilvanya’yı da kafasına göre oynayan, Pensilvanya’nın bile görevden alamayacağı bir kilitlerin kilidi var. Bu bahsettiğim kişi emniyetteki, yargıdaki bütün herkesi yönlendiren ana imamdır. Emniyet yargı imamıdır. Emniyet yargı imamlığından ayrılması istendiğinde de ayrılmamıştır. ‘Paralel Örgüt’ün içinde de birçok insan korktu çünkü herkese bahsettikleri bu yöntemleri kendi içlerinde de uyguladılar.

CEMAATİN HEPSİ HAŞHAŞ YUTMUŞ DEĞİL

Cemaatin içinden vicdanlı biri çıkıyor. Bunların hepsi de haşhaş yutmuş adam değil. İçlerinden muhakkak ‘yapmayalım, etmeyelim’ diyen biri olduğunda mekanizma işliyordu.

Gerçekten Pensilvanya’yı, Mehdi Mesih olarak görüp, o derece sapkın fikirlerle bu kadar şey yapılmaz. Haşhaşi tabiri kesinlikle teknik olarak da doğru tabirdir.

Polis şefleriyle de gidip konuştuğunuzda, ‘Bizim Cemaat ile ne ilgimiz var’ diyip cemaatten olmadığını, İslam’la bir ilgisi olmadığını kanıtlamak için anlatırlardı. Bu adamlar şimdi sahur vakti operasyon, zalimler için yaşasın cehennem, Bediüzzaman’ın sözünü de böyle istismar etmeye kalkıyorlar ama millet gülüyor.

İKİ GAZETE HARİÇ HEPSİ OPERASYONLARA OLUMLU YAKLAŞIYOR

Hükümete çok sert bir muhalif gazeteci arkadaş bir yerde söyledi. Şuan operasyon oldu, iki gazete hariç, bütün gazeteler bu operasyona olumlu bakıyor. Bunlar Pensilvanya’nın emrindeki medya. Yıllarca örgüt bizden değil dediler şimdi de cemaati operasyon diyorlar.

MEDYAGUNDEM

yargitay

Yargıtay önünde paralel şov!

FETÖ’cü savcı Muammer Akkaş’ın 25 Aralık darbe girişiminden sonra adliye önünde bildiri dağıtarak imza attığı …

bahceli6

“Paralel kurultaya kapımız kapalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın Çağrı Heyeti başkanlığında yapılacak olan Olağanüstü …

paralel-pol1

İçişleri Bakanlığı göreve!

İçişleri Bakanlığı’nın gözaltına alınan Fetullahçı terör örgütü militanlarınının gözaltındalarında özellikle nezarethanelerdeki kanun tanımaz davranışlarından haberi var mı? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir