Anasayfa / GENEL / Paralel yapı intihar etti
intihar

Paralel yapı intihar etti

A Haber’de Nihan Günay’ın sunumuyla yayınlanan ‘Arka Plan’da Türkiye’nin ve dünyanın gündemi masaya yatırıldı. Nagehan Alçı, Mehmet Ocaktan ve Şeref Oğuz’un konuk olduğu programda öne çıkan başlıklar şöyle:

DİNLEMELERİ İSRAİL’E SIZDIRDILAR

Mehmet Ocaktan: Türkiye 2007’den bu yana devlet içindeki yapılanmaya, darbe girişimleriyle yargısal anlamda hesaplaşma süreci başlattı. 2010’a geldiğimizde darbe girişimlerinin gerilediğini gördük. 2010 sonrasında baktık ki bu boşalan alanlara mistik vesayet virüsü bulaşmış. Öyle tehlikeli bir şey ki bunu 7 Şubat MİT krizinde, Aralık kumpaslarında gördük. Başbakan’a kelepçe takmayı hesaplayan yapı var. Bu yapı öyle pervasız ki olayın en sıcak anlarında bile MİT TIR’larına müdahaleyi göze alacak kadar gözünü kararttı. Dinlemelerde Başbakan Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmelerini kayda alıp istihbarat birimlerine sızdırdıklarını görüyoruz. İsrail’e sızdırdılar. Tehlikeliler. Devlete, millete saygısı olmayan katliamların ortağı olmayı göze alabilecek bir yapıdan bahsediyoruz.

PARALEL YAPI’ İNTİHAR ETTİ!

Nagehan Alçı: Paralel Yapı’nın vahim hataya sürüklenmesi beni şuraya götürüyor. Ahmet Şık’ın kitabına sık sık geri dönüp bakıyorum. Alelacele suç uyduruldu. Çöküşe götüren hata ise 17 ve 25 Aralık operasyonları. Meydan okuyarak yapılan operasyonlar bunlar. Başından itibaren ciddi şekilde ilmek ilmek örülmüş bir yapıdan söz ediyoruz. Bu yapı nasıl oldu da duygusal kırılmalar yaşadı? Bariz hataya nasıl düştü? Panikleme var. Farklı kesimlere farklı dil uyguladılar. Kesimlere korku pompaladılar. Seçilmiş iktidarı zayıflatma operasyonu yapıldı. İntihar edercesine hatalar yaptılar.

BORSA ‘PARALEL’ KISKAÇTA

Şeref Oğuz: Borsada tuhaf işler oluyor. Borsa ayağında ‘Paralel’ ayıklanma gerektiğini de hissediyor insan. Neden hissediyor? Son iki günde toplam 72 dakika borsamız çalışmadı. İkide bir kesiliyor. Neticede fiyat doğru oluşmuyor, seans süresinin kısaldığı dönemde işlem hacminin arttığı, dışarıdan erişimle birlikte bazı aracı kurumların sistemi tetiklediğini biliyoruz. Hangileri bilmiyoruz. Mutlaka bulunup çıkarılmalı. Alacakaranlık seanslar dönmeye başladı. Bunun mutlaka soruşturulması gerek.

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir