Anasayfa / ANALİZ / Paralel örgüte İsrail destekli Alman yardımı
ahmed-celal3

Paralel örgüte İsrail destekli Alman yardımı

Paralel örgüte İsrail destekli Alman yardımı nasıl yapıldı? Alman istihbaratına bağlı Focus dergisi nasıl tetikçi oldu? Aydın Doğan’ın siyonist Alman ortağı kim? Focus’un İsrail bağlantısı… Paralel Yapı’nın medya çarkı çalışıyor. AHMED CELAL YAZDI


Paralele, İsrail Destekli Alman Yardımı 

AHMED CELAL YAZDI

Türk Siyasetinde Alman Etkisi

alman1Osmanlı İmparatorluğu’nda Almanya etkisi XIX. yüzyılın son çeyreğinde başlar. Türk modernleşmesi bu dönemde özellikle askerî alanda Almanları örnek almıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın kaybedilmesiyle duraklayan ilişkiler, İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın ihtiyaç duyduğu işgücünün Türkiye’den gitmesiyle yeniden canlanmıştır.

Almanlar, bu dönemde ülkelerine göç eden milyonlarca Türk vatandaşını kontrol edebilmek için kara kara düşünmeye başladı. Zira ABD’deki Yahudilerin Amerikan nüfusuna oranı ile Türklerin Alman nüfusuna oranı aynıydı.

Almanlar, Yahudilerin ABD’deki etkisine benzer gücün Almanya’da Türkler tarafından kurulacağını düşünerek korktular.
Bu nedenle Almanlar, o meşhur Vakıfları devreye soktu. Özellikle Kürt ve Alevi vatandaşların, Türkiye’yi önceleyen çizgiden ayrıştırmaya çalıştı. Zamanla bu Vakıflar Türkiye’yi yönetme konusunda oldukça başarılı oldular.

Almanlar, Türklerin Almanya’da etkin biR siyasi güç olmasını engellemek için Vakıfların yanısıra Medya’yı da kullandı. Aydın Doğan ile ortaklığı bulunan Axel Springer gibi Alman Siyonist medyası, Almanya’nın bu politikasına yıllardır destek veriyor.

Bu kadar girizgâhı niye yaptım?

Paralel Yapı’nın, geçtiğimiz hafta Alman Medyası üzerinden Türkiye’ye yaptığı operasyonun daha iyi anlaşılabilmesi için elbette.alman2

Hatırlayın; M. T. Gergerlioğlu’nun Türkiye için casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davayı haberleştiren Alman Focus dergisi, Dışişleri Bakanlığı’ndaki üst düzey toplantının sızdırılan ses kaydının, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından dinlenip kaydedildiğini iddia etmişti.

Dışişleri Bakanlığı’nda Ulusal Güvenlik Toplantısı öncesi yapılan konuşmalar, 30 Mart Seçimleri  öncesi sızdırılarak, kargaşa çıkması hedeflenmişti. Ancak sağduyulu halk devletine sahip çıkmış, Başbakan Erdoğan ise sorumlu tuttuğu Paralel Yapı’yı hedef alan söylemlerini artırmıştı.

alman3Paralel Yapı’nın TİB, Emniyet ve Adliye uzantılarının yaptığı illegal telefon ve ortam dinlemeleri seçim sonuçlarını etkilemesi amacıyla, 17-25 Aralık 2013 sonrası başlayan ve Ağustos 2014’te Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle sonuçlanan dönemde Paralel Yapı tarafından sızdırılmış, ancak halk, seçimini istikrârdan yana kullanmıştı.

Böylece Paralel Yapı’nın bir tabana dayanmadığı, siyasal gücünün bulunmadığı, sadece sahip medya organları ile siyasileri baskılamaya çalıştığı, yaşanan süreç sonunda Paralel Yapı’nın tabana değil, İsrail’e dayandığı halk tarafından daha iyi anlaşıldı.

İşte, Silahlı Terör Örgütü olduğu yönünde ortaya her geçen gün daha fazla delil çıkmasından dolayı köşeye sıkışan Paralel Yapı, İsrail’den bir kez daha yardım istedi. İsrail hemen cevap verdi ve Aydın Doğan’ın ortaklarından Siyonist Helmut Burda’ya bağlı bulvar dergisi FOCUS’u devreye soktu.

alman4

Alman İstihbaratınca sık sık kullanılan Operasyon Dergisi Focus, Hakan Fidan aleyhine daha önce de haberalman5
yapmıştı.

Dergi 2014 Ağustos’unda; Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı BND yetkililerinin MİT ile Fidan öncesi daha uyumlu çalıştıklarını, Hakan Fidan’ı kendini beğenmiş ve hiçbir şeyden çekinmeyen biri olarak tanımladıklarını” iddia etmişti.

alman6

İşte; CIA tarafından “Şamar Oğlanına” çevrilmiş Alman İstihbaratı BND, Focus dergisindeki ajan muhabiri Josef Hufelschulte harekete geçirildi.

alman7Türk Dışişleri Bakanlığı’nda Suriye konusunda gerçekleşen üst düzey toplantıya ait dinlemenin, NSA tarafından yapıldığı haberini geçti.

Ancak; uzun süredir NSA dinlemeleri ve Amerika’ya fazla yakın olduğu gerekçesiyle eleştirilen Alman İstihbaratı baltayı taşa vurdu. Türkiye’yi hedef göstermeye çalışırken, yanlış bilgilerle dolu özensiz bir haber yapılmasına neden oldu.

Baltayı Taşa Vurdular

Focus’ta yayınlanan haberdeki iddiaların aksine;

GERÇEK:
– Dışişleri’ndeki kayıt; telefon dinlemesi değil, ortam dinlemesiydi.
– Yargılanan; Erdoğan’ın danışmanı değil, sahtekar ve dolandırıcının biriydi.
– Mezarından bahsedilen; “Türk din adamı” değil, Osmanlı’nın kurucusu Ertuğrul’un babası Süleyman Şah’tı.
– NSA tarafından dinlenenin; Türkiye değil, Almanya olmasıydı.

alman8

Paralel Yapı’nın Medya Çarkı

alman9

alman10

alman11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alman12
Paralel Yapı, bu Operasyonu neden yaptı?

alman13TİB ve TÜBİTAK’ta çalışırken Devlet büyüklerini illegal dinleyen Paralel Yapı üyesi 28 kişi, Silahlı Terör Örgütüne üye olmak ve Casusluk suçlamalarıyla 55 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaya başlandı.

İşte Paralel Yapı; Savcının elinde çok ciddi deliller bulunan bu iddianameyi itibarsızlaştırmak amacıyla, dava aleyhine yurtdışı destekli bir operasyon gerçekleştirdi.

Paralel yapı bu operasyonla hem kendisine yönelik suçlamaları NSA’nın üzerine atmayı, hem de ABD ile Türkiye’yi karşı karşıya getirmeyi amaçladı.

Böylece, ABD Türkiye’ye insan hakları konusunda baskı yapacaktı.

 

 

 

Focus’un haberine itibar kazandıranlar kim?


alman14

alman15

İsrail, Almanya ve Doğan Grubu tarafından tertiplenen bu operasyona verdiğiniz destek ve  itibar kazandırma çalışması bir işe yaramayacak.MEDYAGUNDEM

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

merkel

Skandal; camileri FETÖ’ye teslim edecekler!

Darbe girişimi sonrası Diyanet imamlarını casuslukla suçlayan Almanya’nın amacı, bu camileri FETÖ’ye teslim etmek. FETÖ’nün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir