Anasayfa / GENEL / Ak Parti’nin CHP ile koalisyonu Erdoğan’ı yıkmak isteyen konsorsiyumla koalisyondur
hilal1

Ak Parti’nin CHP ile koalisyonu Erdoğan’ı yıkmak isteyen konsorsiyumla koalisyondur

Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan bugünkü yazısında Ak Parti’nin CHP ile koalisyonunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıkmak isteyen konsorsiyumla koalisyon anlamına geleceğini yazdı. Yazısı şöyle:


180 DERECE DÖNÜŞLERİN PARTİSİ CHP

Anayasa Mahkemesi, dershanelerin kapatılması veya özel okula dönüştürülmesine ilişkin yasayı iptal etti. Bunu CHP’nin başvurusu üzerine yaptı. Dün CHP’li vekiller, paralel yapının kendilerine tebriklerini ve alkış yağmurlarını kabulle meşgullerdi.
CHP 180 derece dönüşlerini takipte belki de cumhuriyet tarihinde en çok aciz kaldığımız garip bir parti. Buyurun, 2005 yılında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da imzası olan TBMM önergesinde, Gülen okul ve dershaneleri ülke güvenliği için tehdit olarak tanımlanıyor, haklarında anayasanın 98. ve iç tüzüğün 104. ve 105. maddeleri gereği araştırma yapılması talep ediliyordu.
Kılıçdaroğlu vekilken yapılan önerge yeterli gelmediyse, kendisi CHP Genel Başkanı iken daha 4 sene önceki vaatlerine bakalım.
Dershanelerin, öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu nedenle ülkemizde dershane gerçeğine ciddi bir çözüm getirmek ve dershaneleri eğitimin gündeminden çıkartmak gerekmektedir.

CHP GÜLENCİLERLE ORTAK AMAÇTA BULUŞTU

Evet, CHP, yıllardır sürdürdüğü dershane karşıtı tavrından, Gülencilerle ortak amaçta, Erdoğan’ı yıkmakta birleşince vazgeçti. Balyoz ve Ergenekon gibi davalardaki itirazlarından, Gülencilerin milli güvenlik tehdidi haline geldiği iddiasından vazgeçtiği gibi. Hatta vazgeçmekle yetinmedi, tam tersini dillendirmeye başladı. Artık karşımızda Gülencilerin servis ettiği kasetleri meclis kürsüsünden yayınlayan, ‘CHP’ cemaatle işbirliği yapıyor diyen ulusalcı, 7 göbek CHP’li vekillerini ‘ki ikisi de kadındır’, siyasette kadın cesareti diye ayrı bir başlığı hak etmektedirler.

AK PARTİ’NİN CHP İLE KOALİSYONU ERDOĞAN’I YIKMAK İSTEYEN KONSORSİYUMLA KOALİSYONDUR

Anayasa Mahkemesi’nin önceki günkü kararının zamanlaması, AK Parti-CHP Koalisyonu’nun önümüzde sunacağı filmin adeta fragmanı gibiydi. Nitekim CHP, asla yalnız CHP değildir. AK Parti’nin CHP’yle koalisyonu, sadece CHP ile değil şimdiye kadar Erdoğan’ı yıkmak isteyen konsorsiyumla da koalisyon anlamına gelecektir. Ve AK Parti o konsorsiyumun aynı CHP gibi ancak bir altkolu olabilir. Koalisyon görüşmelerinin Kadir Gecesi’ne denk gelmesi kadar AYM’nin dershane kararına denk gelmesinin de önemli bir işaret olduğu kanaatindeyim.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

1 Yorum yapıldı

  1. kesinlikle aynı düşünce içindeyim. Bu koalisyon Sn. Erdoğan ı ve Türkiyenin chp ye “rağmenı” elde ettiği 13 yıllık kazanımları bitirme koalisyonudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir