Anasayfa / GENEL / Sevineyemeceksin, çocuklarımızı çalamayacaksın Fetoş!
dershane3

Sevineyemeceksin, çocuklarımızı çalamayacaksın Fetoş!

Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılması ile ilgili yasal düzenlemeyi iptal etmesinin ardından şimdi sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na göre bu mesele henüz kapanmış değil.


Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılması ile ilgili yasal düzenlemeyi iptal etmesinin ardından şimdi sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor. Dersaneleri örgüt evi gibi kullanan Paralel Suç Örgütü, Anayasa Mahkemesi’nin kararını “tekrar eski düzene dönülecek” şeklinde yorumladı. Ama gerçek öyle değil. Anayasa Mahkemesi’nin kararı, yıllardır kural tanımadan milyonlarca öğrenciyi sömüren dershaneler konusunda yeni düzenleme yapmaya engel değil. Hükümet, Anayasa Mahkemesi’nin bu kararı ile geçmişte olduğu gibi milyonlarca öğrenciyi Fetullahçı örgütün kucağına itilmesine izin vermeyecek.

KARAR MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA ULAŞMADI

Milli Eğitim Bakanlığı’na göre bu mesele henüz kapanmış değil. Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı Bakanlığa ulaşmadı. Dolayısıyla karar bugün bile ulaşsa 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde bu kararın uygulanması imkansız görünüyor. Ayrıca dersanelerin %90’ı kapandı ya da özel okula dönüştü. Kapanmamakta direnen %10’u geçmeyen Paralel Örgüte yakın dersaneler ise artık eskisi gibi eğitim kurumlarını örgüt merkezi gibi kullanamayacak.

PARALEL SUÇ ÖRGÜTÜ DERSHANELERİ İNSAN KAYNAĞI OLARAK KULLANAMAYACAK

Yeni yasal düzenlemelerle dershanelerin açılması zorlaşacak ve çok ağır denetim mekanizması işletilecek. Milli Eğitim Bakanlığı paralel suç örgütüne maddi kaynak ve insan kaynağı sağlayan dershanelerin rahat rahat açılmasına, kural tanımamasına ve keyfi davranmasına artık izin vermeyecek.

HÜKÜMET DERSHANELER KONUSUNDA GERİ ADIM ATMAYACAK

Başbakan Davutoğlu’nun dershaneler konusunda yaptığı ilk açıklamada “Bugünlerde bu tip kararlardan hareketle kimse tekrar Türkiye’de yürütme erkinin sorumluluğunu taşıdığı konularda farklı tavırlar alınabileceği gibi bir vehme kapılmamalıdır. Hukuka saygımız var, Anayasa Mahkemesinin gerekçeli izahını, çerçevesini göreceğiz ama bu konulardaki kararlı tutumumuzda da bir değişiklik olmadığını ifade etmek isterim.” diyerek hükümetin dershanelerin kapatılması konusunda kararlı olduğunu ve bir daha eski düzene dönülmeyeceğini açık şekilde ifade etti.

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

kemal-k3

CHP böyle yalanlarla kampanya yürütüyor

Anayasa değişikliğini engellemek için kılıktan kılığa giren muhalefetin, yargı yalanı elinde patladı.“Cumhurbaşkanı yargıyı tek başına …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

kemal-feto1

AYM CHP’ye FETÖ’yü kurtarma kapısını kapattı

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP’nin iptal istemlerini ‘yetkisizlik’ gerekçesiyle oy birliğiyle ile reddetti. CHP, 670 …

1 Yorum yapıldı

  1. milletimiz çok bilinçli olmalı ve çocuklarını bu ttuzaktan uzak tutmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir