Anasayfa / GENEL / Paralel gazete Radikal Gülen’e yalakalık yaparken nasıl rezil oldu?
radikal1

Paralel gazete Radikal Gülen’e yalakalık yaparken nasıl rezil oldu?

Radikal gazetesi, Fethullah Gülen’in Zaman’a verdiği röportajda söylediği “İntihar vakalarının 12 yılda arttığı” sözleri üzerine, yapılan araştırmayı yayınladı ama bir şeyi unuttu.

Fethullah Gülen’in medyadaki prensi olarak bilinen aynı zamanda Elif Şafak’ın kocası olan Eyüp Can’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Radikal, Fethullah Gülen’in “intihar” verilerine yönelik bir demecine çanak tutmak için yapılan araştırmayı haberleştirdi ama çuvalladı.

GÜLEN: İNTİHAR VAKALARI 12 YILDA ARTTI

Fethullah Gülen, Zaman’a verdiği röportajda intihar vakalarının son 12 yılda yüzde 32 oranında artış gösterdiğini söylemişti. Gülen’in altını çizdiği “12” yıl vurgusu “AK Parti” dönemi anlamını taşıyordu. Gülen bu tespiti de okuduğu bir araştırmaya dayandırıyordu.

HOCA’YI HAKLI ÇIKARMAK İÇİN ARAŞTIRMAYI HABERLEŞTİRDİLER

Bunun üzerine Radikal gazetesi Gülen’in demecini haklı çıkarabilmek için söz konusu araştırmayı yeniden haberleştirdi. Radikal Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Eskin’in “İntihar” isimli web sitesine taşıdı.

EN FAZLA İNTİHAR YAŞANAN İLLER

Araştırmada Gülen’in bahsettiği intihar vakalarının en fazla yaşandığı iller “İzmir, Uşak, Kastamonu, Iğdır, Aydın, Muş, Edirne, Ardahan, Çorum, Bingöl” olarak sıralandı.

CHP’Lİ İZMİR İLK SIRADA

Radikal’in Gülen’e jest olsun diye haberleştirdiği araştırmada, CHP’nin en büyük kalesi olarak bilinen İzmir en fazla intihar vakasının yaşandığı 10 il arasında birinci sırada yer aldı.

RADİKAL FENA ÇUVALLADI

Radikal, CHP – Cemaat yakınlaşmasına çanak tutarak AK Parti’ye çakmak için haberleştirilen araştırmada “CHP’li İzmir’in en fazla intihar vakasının yaşandığı il” sonucunu dikkate almadı.

CEMAAT’İN TETİKÇİLİĞİNİ ÜSTLENDİ AMA..

Daha önce Referans gazetesini batırıp, sonra Radikal’in başına geçen ve burada da bir türlü istediği tiraj rakamlarına ulaşamayan Eyüp Can, AK Parti – Cemaat gerilimi çıktığından günümüze kadar Cemaat’in AK Parti karşıtı haberlerinde Zaman ve Bugün’le yarışır bir konuma geldi. Radikal, başta Adana’da durdurulan TIR haberleri olmak üzere hükümetin aleyline çalışan bir Cemaat organı gibi yayın yapmaktan geri durmadı. Şimdi ise Hocaefendilerinin demeçlerine çanak tutmak için “CHP’yi zor duruma sokacak” bir araştırmayı bile haberleştirebildiler.  (ensonhaber)

MEDYAGUNDEM

terorist-feto4

İşte haşhaşibaşının intihar emrinin videosu!

Tutuklanan FETÖ’cülerin peş peşe intiharının ardındaki sır perdesi aralandı. Feto’nun “Hizmet için gerekirse ölün” emrinin …

radikal

Aydın Doğan korkudan Radikal arşivini sildirdi

Aydın Doğan, Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) militanı Eyüp Can’a teslim ettiği ve FETÖ, PKK, sol …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir