Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan korkudan Radikal arşivini sildirdi
radikal

Aydın Doğan korkudan Radikal arşivini sildirdi

Aydın Doğan, Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) militanı Eyüp Can’a teslim ettiği ve FETÖ, PKK, sol terör örgütlerinin bülteni gibi çıkan Radikal gazetesini zarar ettiği gerekçesiyle Haziran 2014’te basılı yayına son vermesinin ardından Radikal.com.tr’yi de bir süre sonra kapatmıştı. Şimdi de FRTÖ ve PKK tetikçisi Radikal’in internet arşivi yargılanma korkusundan silindi.

T24’te yer alan habere göre, sitenin yayın hayatına son vermesinin ardından arşiv kullanımına açık kalan Radikal.com.tr’ye girmeye çalışan kullanıcılar, hurriyet.com.tr’ye yönlendirildi. Site kapanmadan önce yöneticilerin, çalışanlarına arşivin silinmeyeceğine dair söz verdiği belirtilmişti. Eski Radikal çalışanı Serhat Burak Kuru, arşivin silinmiş olmasının üzücü olduğunu belirtirek “Radikal için kim ne emek verdiyse emeği silindi. Her şeye yer olan dijital dünyada onu tutmadılar. Çok üzücü. Ne denir bilmiyorum” dedi.

radikal2

Daha önce Radikal’de çalışan birçok gazeteci de arşivin silinmesine Twitter’da tepki gösterdi.

radikal3

Radikal.com.tr, Doğan Medya Grubu bünyesinde Radikal gazetesinin zarar ettiği gerekçesiyle Haziran 2014’te basılı yayına son vermesinin ardından kapanmıştı.

radikal5

İnternet sitesinin 1 milyonu aşkın kullanıcısı olan Twitter hesabı da Hürriyet Kelebek’e devredilmişti.

 

MEDYAGUNDEM

radikal-muhtar

O utanç başlığını atan Radikal tarihin çöplüğünde artık!

1996 yılında kurulan Radikal gazetesi 2016 tarihinde dijital versiyonlu olarak tarihin çöplüğüne karıştı. Aydın Doğan’ın …

radikalakp

Aydın Doğan medyası fitne pususunda!

Genelde Fetocu terör örgütü taktiğidir. Önce uyduruk bir sitede sonra sosyal medyada bir yalanı sürüme …

pkk-dog

Hürriyet’te PKK karşıtı Radikal’de PKK’lı Doğan medyası

Diyarbakır’da PKK’lı teröristler karne dağıtımında bir ortaokula bomba attılar, Aydın Doğan’ın Radikal’i PKK’nın adını gizleyerek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir