Anasayfa / GENEL / O savcıdan yine bir skandal karar!
akit-savci

O savcıdan yine bir skandal karar!

Sümeyye Erdoğan’a suikast davasında da skandal kararlarıyla paralel yapıya nefes aldıran Bakırköy Cumhuriyet savcısı Hüseyin Parlakkılıç, yine bir skandalla birlikte anılıyor. Savcı Parlakkılıç bu kez Gezi kalkışmasında yakılıp ters çevrilmiş bir polis aracının üzerinde zafer işaretiyle poz veren avukatı haber yaptı diye Yeni Akit muhabiri Kenan Kıran için 7 yıl hapis cezası istedi. Skandalı bugün Sabah gazetesinde Hilal Kaplan yazdı. İşte yazısı:


Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Parlakkılıç, gazeteci Kenan Kıran’ın 7 yıl hapsini istiyor. Sebep, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Yeşinil Yeşilyurt’un Gezi kalkışması sırasında, şahsi ve kilitli olmayan instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafını haber yapmak. Kıran’a atfedilen suç da ‘özel hayatın gizliliğini ihlal‘miş. Kapalı olmayan instagram hesabından paylaşılmış bir fotoğraf var ama Savcı Parlakkılıç, gazeteci Kıran’ın 7 yıl hapsini istiyor.

Peki fotoğrafta ne var? Gezi kalkışması günlerinde, Yeşilyurt bir arkadaşıyla beraber Geziciler tarafından yakılmış, devrilip ters çevrilmiş, vandalize edilmiş bir polis aracının üzerinde sol yumrukları havada poz vermişler. Cumhuriyet savcısı da bir baro yöneticisinin zarar verilmiş kamu malı üzerinde poz vermesini değil de bir gazetecinin bunu haber yapmasını suç saymış! 
Bu arada Avukat Yeşilyurt dün Twitter hesabından Kenan Kıran’ı kast ederek, “Ben beraat ettim, o ceza alacak, size de çemkirmesi kalacak” diye yazdı. ‘Bu kendinden eminlik nerden kaynaklanıyor acaba? diye sormadan edemiyor insan… Takipçisi olacağız.

sumeyye-savci

MEDYAGUNDEM

evet

Gizli hayırcılar deşifre oldu

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Referandum dersleri” başlıklı yazısı şöyle… Gerçekten topu birden geldi. Hakikaten Cumhurbaşkanı …

meclis

Parlamenter sistem kriz demek

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Parlamenter sistem diye yazılır, kriz diye okunur” başlıklı yazısı şöyle… Mustafa …

erdogan-ab

Cumhurbaşkanlığı sistemi için hayırcı yalanlar

Sabah gazetesinde Hilal Kaplan’ın “Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında söylenen yalanlar” başlıklı yazısı şöyle… Cumhurbaşkanı, Meclis’i feshedebilir: …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir