Anasayfa / GENEL / FETÖ istihbaratı kör etti
feto-ist

FETÖ istihbaratı kör etti

Türkiye, kanlı yüzünü yeniden gösteren teröre karşı amansız mücadele verirken, yaşanan saldırılardaki istihbarat zaafları dikkati çekiyor. Paralel yapıya mensup polislerin kritik bilgileri yok etmesiyle, adeta terör örgütüne yol açılıyor.


Türkiye, son günlerde terörle mücadele ederken, birçok saldırıdaki istihbarat zaafiyetleri ya da ihmaller dikkat çekiyor. İddialara göre, tüm bunların en önemli nedeni, gelen kritik bilgileri sümen altı eden ya da üstlerine bildirmeyen emniyetteki paralel polisler. Emniyetin beynini silerek arşivleri yok eden paralel yapı, terörün zaman içinde gelişmesine imkan tanıdı. 17-15 Aralık darbe girişimleri sonrası, başta terör örgütlerindeki muhbirler olmak üzere kritik terör dosyaları da yok edildi. Böylece olayların büyümesi ve devletin zorda kalması hedeflendi. Bu olaylardan en çok dikkat çekeni, 7 Nisan’da Savcı Mehmet Kiraz’ı şehit eden DHKP-C’li terörist Şafak Yayla’nın, MİT’in 11 Şubat 2013’te Emniyet’e gönderdiği 104 kişilik eylemci listesinde olmasına rağmen izlenmemesi oldu. Doğubeyazıt ve Başkale’de 3 ton patlayıcıyla düzenlenen saldırılar da engellenemedi.

PARALEL POLİSLER MOBESE’Yİ KARARTTI

– Şanlıurfa’da 6 polisin, Kobani olayları sırasında ildeki MOBESE kameralarındaki araç plaka tespit sistemini devre dışı bıraktığı anlaşıldı.
– ABD Başkonsolosluğu’na yönelik saldırıda yakalanan terörist Hatice Aşık (51), 33 gün önce cezaevinden tahliye oldu, ama takip edilmedi.
– İstanbul’da aranan bombalı araç bulunamadı, karakola intihar saldırısı düzenlendi. Saatler sonra olay yerindeki polis müdürü şehit edildi.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir