Anasayfa / ANALİZ / Milliyet’in ikiyüzlülüğü!
milliyet-danistay2

Milliyet’in ikiyüzlülüğü!

MEDYAGÜNDEM-Milliyet’in manşetinde iki gündür “gümrük yolsuzluğu” iddiasıyla polis soruşturmasına uğrayan isimlerden bahsediliyor. Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’nun adı da olaya karıştırılıyor.  Güya gümrük yolsuzluğu içindeki çete liderlerinden biri Danıştay Başkanı ile temasa geçmiş ve çete lehine kararlar çıkması için kulis yapmış…Bugün gazetenin manşetinde ise yine çete lideri olduğu iddia edilen Barbaros Aksoy’un bir gümrük başmüfettişini “kritik” bir göreve atamak için girişimlerde bulunduğu, bu atamayı yaptırarak soruşturmalardan önceden haberdar olmayı amaçladığı anlatılıyor. Ayrıca, Barbaros Aksoy’un polis tarafından çekilen ve soruşturma dosyasına giren görüntüleri de haberde yer alıyor.

Şimdi soralım:

– Milliyet, Ergenekon soruşturmaları sürecinde “soruşturmanın gizliliği”, “özel hayat” yaygaralarının başını çekiyordu. Ama şimdi iddianame bile ortada yokken Danıştay Başkanı’nı hedef gösteriyor. Hakkında hiçbir soruşturma ya da suçlama olmayan Danıştay Başkanı’nı çete bağlantılı göstermeye çalışıyor. Neden?

– Yİne Milliyet, Ergenekon soruşturmaları sürecinde telefon konuşmaları üzerinden yapılan suçlamaların en büyük düşmanıydı. Soruşturmaları itibarsızlaştırmak için mahkeme kararıyla yapılmış telefon görüşmelerini küçümsüyordu. Ama şimdi kendisi suç konusu bile olmayan telefon konuşmaları üzerinden Danıştay Başkanı’nı yıpratmaya çalışıyor.

-Milliyet, Ergenekon soruşturmaları sürecinde yapılan haberlerle ilgili olarak “Polis gazetecilere servis yapıyor” diye yaygara koparıyordu. “Daha davası bile açılmamış soruşturmaların içeriği basına nasıl sızıyor?” diye soruyordu. Peki, daha iddianamesi bile tamamlanmamış bir soruşturmanın içinde yer alan görüntüler Milliyet gazetesine nasıl ulaştı? Bu fotoğrafların suç konusu olduğuna Milliyet nasıl karar veriyor?

– Milliyet’in bu tavrı tamamen iki yüzlülük ve ilkesizlik değil midir? Medyanın diğer bölümü Ergenekon soruşturmalarında gösterdiği telefon konuşmaları ve soruşturma gizliliği hassasiyetini Danıştay Başkanı için niye göstermiyor? Kaldı ki Danıştay Başkanı’nın hakkında hiçbir suçlama, hiçbir soruşturma ve hatta hiçbir şüphe yok…

– Milliyet’i alınca “mal bulmuş mağribi” gibi iştahı açılan Demirörenlerin Danıştay’dan geçmeyen bir davası mı var yoksa?
medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

mehves-mil

Milliyet’te PKK’lı temizliği!

Demirören ailesinin sahibi olduğu Milliyet gazetesinde özellikle sol terör örgütleri sempatizanı ve PKK’lı gazeteciler temizliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir