Anasayfa / ANALİZ / Metehan Demir Birand’a mı ‘şerefsiz’ dedi?
metehan-sehit

Metehan Demir Birand’a mı ‘şerefsiz’ dedi?

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet’in Ankara Temsilcisi Metehan Demir’in bu sabah CNN Türk ekranında yaptığı sert açıklamalar medya gündeminde geniş yankı buldu.

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne PKK’lı grubunun askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısı sonucu şehit olan 10 askerin ailelerin gözyaşı ve acı dolu görüntülerini haberleştirenlere karşı kampanya başlatan Metehan Demir,  yapılan işe “haysiyetsizlik ve şerefsizlik” dedi.

Şehit ailelerinin ve yakınlarının psikolojisiyle ilgili olarak şehit haberlerine dikkat çeken Metehan Demir, “Ben bu işin üzerine gideceğim. Çok kararlıyım. Yaşı ya da kıdemi önemli değil. Onların hepsini teker teker açıklayıp onları rezil kepaze edeceğim” diye konuştu. (Metehan Demir’in o sözlerinin videosu için TIKLAYIN)

“Bu haberci diye dolaşıp bize haberin ne olduğunu satmaya çalışan adam bozuntularını teker teker rezil edeceğim” diyerek de hızını alamayan Demir, “Bakın bunu tekrar söylüyorum çünkü o koca kafaları almıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle haysiyetsizlik ve şerefsizlik yok” dedi.

Şehit yakınlarının üzüntülü hallerinin ısrarla çekildiğini ve haberleştirildiğini ifade eden Demir, bu görüntüleri haberlerde vermenin çok büyük haysiyetsizlik olduğunu düşündüğünü belirtti.

Şehit yakınlarının üzüntülü halleriyle ilgili bir köşe yazarından telefon aldığını da sözlerine ekleyen Metehan Demir, şu şekilde devam etti:

“Bana bir tane böyle kelli felli bir köşe yazarı telefon etti. Adam sanırsın. ‘Metehan bu dünyanın her yerinde bir haberdir, seni yadırgadım ‘ dedi. O dünyanın hiçbir yerinde haber değildir sen de adam değilsin. Bunlar ağır geliyor ama ben bir şehit yakının kendisini yerden yere atarken zoomlamanın ve bunu haberlerde vermenin çok büyük haysiyetsizlik olduğunu düşünüyorum. Bunun bilgisini verenin ise en birinci şerefsiz olduğunu düşünüyorum. Ama sen gidip çekmemeyi öğreneceksin. ABD’de, İngiltere’de yapamazsın bunları…”

METEHAN DEMİR BİRAND’I MI KASDETTİ?

Dün akşam şehit ailelerinin yürek yakan, ağlama ve bayılma görüntülerini yayınlayan haber kanallarının başında M. Ali Birand’ın sunduğu Kanal D Ana Haber Bülteni vardı. Onu Fox TV izledi. İki kanal ağlayan şehit ailelerini ekranlarda uzun uzun tekrarladı. Özellikle Birand’ın haber bülteninde 10 şehitin ailesi de Metehan Demir’in eleştirdiği, “haysiyetsizce” dediği biçimde ekrana yansıtıldı.

Peki Metehan Demir bu sabah CNN Türk’teki sözleriyle kendi grubuna ait Kanal D ve anchorman Birand’ı da hedef almış olmadı mı?

Demir’in “şerefsiz” dediği isim Birand mı yoksa Demir’in kendi kanalından haberi mi yok?

İşte Kanal D’deki o haber:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bbp

Doğan medyasından FETÖ tipi BBP operasyonu

Ahmet Hakan yönetimindeki Kanal D’de, referandumda ‘Evet’ diyeceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) bu karardan …

capa2

Oyunu bozulan Aydın Doğan tescilli provokatörü sahneye sürdü

İrfan Değirmenci’yi kovan Aydın Doğan’ın “hayır” provokasyonu bozulunca Kanal D’de sabah haberleri tescilli provokatör Emin …

dogan4

Doğan medyasından sinsice ‘hayır’ propagandası

Kanal D ve Star TV’de yayımlanan dizilerde, referandum öncesi halkın tercihini ‘Hayır’ yönünde etkilemeye dönük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir