Anasayfa / ANALİZ / MEDYAGÜNDEM’e yönelik hukuksuzluğa imza atan hakim gitti sıra işbirlikçisi RTÜK Başkanı’nda!
rtuk-davut

MEDYAGÜNDEM’e yönelik hukuksuzluğa imza atan hakim gitti sıra işbirlikçisi RTÜK Başkanı’nda!

RTÜK Başkanı Davut Dursun ve adamlarının hukuksuzca MEDYAGÜNDEM’i susturma operasyonunda işbirliği yaptıkları hakim de HSYK’nın son kararnamesiyle görevden alındı. Hukuksuzluğa imza atan Davut Dursun ve adamları da elbette bir gün hesap verecek!


MEDYAGUNDEM.COM- Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi 888 kişilik “paralel yapıyı” tasfiye kararnamesinin ardından uzun süredir beklenen adli ve idari yargı yetki kararnamelerini dün tamamladı.  Yetki kararnamesiyle ağır cezalardaki kritik davaların hakimleri değiştirilirken, Gülen örgütüne çalışan sulh ceza hakimlerinin de yerleri değiştirildi.

HSYK 1. Dairesi’nin son kararnamesiyle yeri değiştirilen paralel hakimlerden biri de Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Süleyman Köksaldı. Fetullah Gülen’in tekzip davalarını kabul eden hakim olarak biliniyor. Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği sırasında, Fethullah Gülen’in “pasaport iptali” haberi için 5. Sulh Ceza’da, TİB’deki “casusluk” haberi için ise 7. Sulh Ceza’da tekzip kararları vermişti. Süleyman Köksaldı Ankara 21. İş Hakimliği’ne gönderildi.

MEDYAGÜNDEM’E RTÜK’ÜN HUKUKSUZ OPERASYONUNDA DA O HAKİM VAR

RTÜK’ün bazı kararlarını sorgulayan haberlerimiz nedeniyle hukuksuz biçimde erişim engeli kararı alan hakim de Süleyman Köksaldı idi.

mahkeme

MEDYAGÜNDEM’e yönelik skandalda RTÜK Başkanı Davut Dursun ve adamlarının ayarladığı “hakim” olan Köksaldı paralel örgütün adamı çıktı.

MEDYAGÜNDEM RTÜK Başkanı Davut Dursun’un adamlarıyla birlikte nasıl mahkeme ayarladıklarını yazmıştı.

Site kapattırmak  için paralel hakim ayarlayan RTÜK Başkanı ve bu skandala imza atanlar da elbette bir gün hesap verecek!

davut-dursun

 

davut-dursun1

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir