Anasayfa / ANALİZ / MEDYAGÜNDEM’e RTÜK kumpasının şok perde arkası!
rtuk-mg

MEDYAGÜNDEM’e RTÜK kumpasının şok perde arkası!

Bazı tartışmalı Üst Kurul kararlarını gündeme getirdiğimiz için Başkan Davut Dursun tarafından hukuki anlamda tartışmalı biçimde alınan bir mahkeme kararıyla erişim engeli koydurulan MEDYAGÜNDEM’e yönelik RTÜK kumpasına dair şok iddialara ulaşıldı.


MEDYAGUNDEM.COM- HSYK 1. Dairesi’nin paralel tasfiye kapsamında görevden aldığı Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Süleyman Köksaldı’nın MEDYAGÜNDEM’e erişim engeli kararı almasının perde arkası “paralel işbirliği”nin geldiği boyutları göstermesi açısından önemli…

rtuk-davut

 

 

RTÜK Başkanı Davut Dursun, yardımcılarından İlker Ilgın ve hakim Süleyman Köksaldı’nın başrolünde yer aldığı “MEDYAGÜNDEM’i susturma operasyonu” iddialara göre şöyle  bir süreçle işledi:

DAVUT DURSUN’UN “SAĞ KOLU” KRİPTO PARALEL HAKİM AYARLADI

MEDYAGÜNDEM’de RTÜK’le ilgili yayınlanan haberler üzerine kurumda Davut Dursun en yakın çalışma arkadaşlarını topladı. Bu toplantı sonrasında Dursun’un “sağ kolu” gibi hareket ettiği ileri sürülen RTÜK Başkan Yardımcısı İlker Ilgın görevi üstlenerek hemen Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Süleyman Köksaldı’ya gitti.

“Kripto paralel” İlker Ilgın RTÜK’te Davut Dursun’un “sağ kolu” gibi çalışan ve kritik görevleri olan bir isim. Ilgın paralel hakim Süleyman Köksaldı’yı “ayarlayarak” MEDYAGÜNDEM’e erişim engeli kararını jet hızıyla aldırdı. Karar MEDYAGÜNDEM’e bile tebliğ edilmeden yine bir jet hızıyla ABD’deki servis sağlayıcıya ulaştırıldı. Verilen hukuksuz karar ve “kumpas”la MEDYAGÜNDEM’in sözkonusu erişim engeli kararlarına itiraz hakkına bile imkan verilmedi.

MEDYAGÜNDEM’e yönelik susturma operasyonunda RTÜK Başkanı Davut Dursun’un bizzat görevlendirdiği “kripto paralel” İlker Ilgın, Dursun’u böylesi bir hukuksuzluğa sürükleyen de isim. Ancak kirli oyunları fena halde bozuldu.

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir