Anasayfa / ANALİZ / MEDYAGÜNDEM paralel son kumpası açıklıyor; TİB’e zaman ayarlı sabotaj!
tib1

MEDYAGÜNDEM paralel son kumpası açıklıyor; TİB’e zaman ayarlı sabotaj!

MEDYAGUNDEM.COM- Paralel örgütün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) üzerinden bir “ihanet operasyonu” daha deşifre oldu. Paralel ihanet şebekesi bu kez TİB’e “zaman ayarlı sabotaj” yaptı ancak yine “bomba” ellerinde patladı.

Dün Aydın Doğan’a ait Radikal internet sitesinde paralel örgütün Doğan medyasına “yerleştirdiği” ve tamamen paralel operasyonların tetikçiliğini yapan muhabir Fatih Yağmur imzalı haberde, TİB’de dinleme ve takip sisteminin çöktüğü, geçen hafta boyunca da sistemin çalışmadığı iddia edildi.

Haber bugün de Zaman gazetesi tarafından köpürtülerek manşete çekildi.

Haberde güvenlik birimlerinin dinleme yapamadığı, suçluların takibinde hayati önem taşıyan konum tespit sistemleri iflas ettiği ve ulusal güvenlik açısından ciddi zaafiyet oluştuğu iddiası ortaya atıldı. Haberde şöyle denildi:

radikal

“Bilindiği gibi, TİB, Emniyet İstihbarat, Jandarma ve MİT’in istihbarî dinlemeleri ile kolluk güçleri ve mahkemelerin dinleme ve teknik izleme taleplerine hizmet veriyor. Haziran ayının son haftasında başlayan problem sebebiyle mahkemeler suçluların tespitinde ve mağdur vatandaşların kurtarılması ile ilgili çalışmalarda kullanılan hayati öneme sahip dinleme ve konum tespit bilgilerine erişemedi. Telekom İletişim Başkanlığı’nın dinleme ve takip sistemi sadece suç takibinde değil kayıp ihbarlarında, çığ, deprem, helikopter düşmesi gibi acil müdahale gerektiren durumlarda da hayati öneme sahip. IŞİD ve El Kaide bağlantılı terörist eylemlerin beklendiği son günlerde, teknik izleme sistemlerinin çalışmaması Emniyet ve MİT’te büyük krize yol açtı. Bu sorundan dolayı güvenlik birimleri ile TİB arasında gergin saatlerin yaşandığı ve Emniyet ve MİT yetkililerinin TİB Başkanı’na sitem ettikleri öğrenildi. TİB sistemleri sınır ihlallerinin önlenmesi açısından da kritik öneme sahip. Geçtiğimiz hafta boyunca TİB sinyal sistemleri çalışmadığı için Suriye ve Irak’tan yeni bazı terör gruplarının sızmış olabileceği endişesi yaşanıyor.

tib-zaman

Öte yandan, savcılık ve mahkemelerin telefon dinlemesi talepleri ile görüşme detay kayıtları (arama/aranma bilgileri) taleplerine de 1 hafta süreyle TİB tarafından cevap verilemedi. İletişim tespiti olarak ifade edilen görüşme detay kayıtları birçok soruşturmanın aydınlatılması ve suçluların yakalanması için kritik öneme sahip. Sorunun yaşandığı yaklaşık 1 hafta içinde güvenlik ve istihbarat kurumları tarafından tüm Türkiye’de hiçbir telefon dinlemesi yapılamadı. Bu süre zarfında takip edilen kişilerin yaptıkları görüşmelerin kaydedilemediği ve böylelikle seslerin kaybedildiği iddia ediliyor.”

HABER YALAN, KARŞIMIZDA MİT TIR’LARI OPERASYONU GİBİ BİR İHANET VAR

Radikal’deki paralel tetikçi muhabire servis edilen haberin baştan sona yalan olduğu ortaya çıktı. TİB’de dinleme ve takip sistemlerinin çökmediği aksine paralel örgüt tarafından zaman ayarlı bir sabotaj girişiminde bulunulduğu deşifre oldu. Tıpkı Adana’da MİT TIR’larına yönelik paralel operasyon gibi TİB’e de ihanet şebekesi tarafından bir tuzak kurulduğu anlaşıldı.

MEDYAGÜNDEM PERDE ARKASINI AÇIKLIYOR

TİB’de paralel medyanın “Sistem çöktü, arıza bir hafta sürdü”  dediği olayın perde arkası bambaşka çıktı. MEDYAGÜNDEM’in elde ettiği bilgilere göre, geçtiğimiz hafta 26 Haziran gece yarısı TİB’in dinleme ve teknik takip sistemlerinin yer aldığı makinalarda olağan dışı bir arıza meydana geldi. Son derece gelişmiş teknolojiye sahip sistemde o güne kadar görülmemiş arızaya geceyarısı anında müdahale edildi.  Ancak arıza birkaç saat içinde giderildi. TİB’deki uzmanlar geceyarısı müdahalesiyle arızanın kaynağını da tespit etti.

Ortada normal bir arıza yoktu. Sistemin çökmesine neden olan arka planda çalışan bir “kriptolu kod” idi. O birimin eski çalışanlarından birinin tamamen sabotaj amaçlı casus bir kodu aylarca önce sisteme yerleştirdiği ve zamanı geldiğinde de çalıştığı tespit edildi.  Uzmanlar sistemdeki olağandışılığı farkettiklerinde arka plandaki o “kriptolu kodu” da tespit ettiler.

SON DERECE PROFESYONEL İMHA PROJESİ

Ortaya son derece profesyonelce hazırlanmış bir sabotaj planı çıktı. Uzmanlar TİB’deki paralel sabotajı önlemekle kalmadı, o sabotajı gerçekleştiren paralel TİB çalışanını da tespit etti. Alınan her türlü teknik tedbirlerle sistemin zarar görmesi de engellendi. Veri tabanında hiçbir kayıp olmazken, TİB’deki uzmanların da dikkati sayesinde büyük bir paralel sabotaj önlendi.

O PARALEL SABOTAJCIYA SUÇ DUYURUSU

TİB’in dinleme ve teknik takip sistemlerini çökerme sabotajını yapan paralel çalışan hakkında  da yarın itibariyle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın suç duyurusunda bulunacağı, ayrıca o kişi hakkında idari soruşturma açıldığı öğrenildi.

PARALEL MEDYA SUÇÜSTÜ OLDU

Önce Radikal’de, sonra da Zaman’da çıkan operasyon haberi paralel medya için de bir suçüstü oldu. Çünkü aylarca önce TİB’e yerleştirilen “zaman ayarlı imha programı”nın başarılı bir şekilde çalıştığını zannedip, haberi de önceden kurgulanmış operasyona göre yapan paralel medya fena yakalandı.  Çünkü TİB’deki paralel programcılar alçakça yaptıkları sistemi bozan casus yazılımı çalışıyor zannettikleri için kendi medyalarına haberi böyle servis ettiler.

YİNE İHANET YİNE O MUHABİR

Paralel medya devletin içine çöreklenmiş bir ihanet şebekesinin nasıl tetikçisi olduğu da ortaya çıktı. Bir zaman ayarlı sabotaj planını olmuş gibi yazarak paralel medya o ihanet operasyonunu da açık etmiş oldu. Çünkü sabotaj başarılı olmamış, aksine sabotajcılar da yakayı ele vermişti.

O habere imza atan paralel tetikçinin MİT TIR’larından sonra da bu haberi ikinci bir ihaneti olarak kayıtlara geçti.

fatih-yagmur

ihh-radikal

MEDYAGUNDEM

dinleme3

TİB’in yüzde 85’i BTK’nın üçte biri FETÖ’cü çıktı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TİB’in yüzde 85’inin BTK’nın ise üçte birinin FETÖ’cü çıktığını …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

tib

FETÖ’nün ini FETÖ’ye karşı kullanılacak

17/25 Aralık süreci sonrasında Fetullahçı hainler topluluğu FETÖ’nün pek çok kişiye yönelik gerçekleştirdiği yasa dışı …

4 Yorumlar

 1. Bir Asır Önceki Fidan Bugün Dev bir Çınar

  Paralel yapılanma, karşınızda devlet var devlet, devletin en güzide kurumu var, yaklaşık bir asırlık dev bir çınar var, dünkü yeni yetmeler, çakallar kimle aşık attığınızın fakında mısınız?

  Fatih Yağmur denen hergelenin muhabirlikten daha çok paralel yapılanmanın servisçisi olduğu ortaya çıkmıştır.

  Tilkinin Zaman’ı da, Bülent Keneşinkof’un hackerlar üzerinden yaptığı operasyonlar gibi endirekt-ikinci elden operasyonlar yaptığı deşifre olmakla beraber, suçüstü yakalanmıştır. Delil mi istiyorsunuz, casuslukla ilgili belge mi istiyorsunuz, alın size canlı canlı, ıslak imzası üzerinde kanıtlar-deliller.

  Ayrıca amaçlarının sistem çöktü bahanesiyle paçayı yırtmaya yönelik operasyon olduğu görülmektedir. Denilecekti ki; sistem çöktü, bütün veriler kaçtı-göçtü-kül oldu, yok oldu, yeni veriler yüklenip paralel yapılanma suçlanacak denilecekti, ama beceremediler, beceremezlerde karşılarında devlet tecrübesi ile donanımlı bir teşkilat olduğunu bilemeyen zavallılar, mahkemelerde derdinizi Marko Paşaya anlatırsınız artık.

  Kahpe vatan hainleri, İsrail-Amerikan uşakları sizler bittiniz bittiniz.

 2. Bu HaşHaşiler görevden alınmadan önce tüm sistemi felç etmeye çalıştılar!!! zannettiler ki illegal dinleme kayıtlarını silince suçları ortadan kalkacaktı…ama ne oldu sildikleri kayıtları diğer kurumların yardımlarıyla geri getirdiler…Şimdi Korkup Titriyorlar it gibi…zira pislikleri ortaya çıktı ve suçları kendilerinin ceza almasına ve kodesi boylamasına yol açacak…alenen sabotaj yaptılar…tebrik ediyoruz medyagundemi

 3. Medya Gündem’in korkulu rüyaları olmasını şimdi daha iyi anlıyoruz. Attıkları her adımı atmadan deşifre etmesi Medya Gündemi hedef tahtası haline getiriyor. Pensilvanyalının korkulu rüyası olan Medya Gündemi canı gönülden destekliyoruz.

 4. Hakim beğ vala billa ben yapmadım, onlar yaptı’ mantığı

  Suçlarını örtbas etmek için SABOTAJ olduğu kesin!

  Bu SABOTAJ gerçekleşseydi kim karlı çıkardı? Paralel yapılanma!

  Nasıl bir kar? Suçların delillerini tümden yok edecek boyutta bir karlılık! Aklanmaya-paklanmaya yönelik bir operasyon!

  Bu SABOTAJ gerçekleşseydi kim zararlı çıkardı? Devlet!

  Hem Bu SABOTAJ yapıp hem de medyalrında yayınlamalarının nedeni nedir? Vallahi Billahi diyemeyecekleri için; ‘Hakim beğ vala bila ben yapmadım, onlar yaptı’ mantığı, algısı oluşturabilmek!

  Evet, MİT TIR’larıyla kurulmak istenen kupas kadar büyük bir kumpas, SABOTAJ’la karşı karşıyayız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir