Anasayfa / ANALİZ / Paralel devlet çetesinden Radikal üzerinden İHH provokasyonu!
ihh-radikal

Paralel devlet çetesinden Radikal üzerinden İHH provokasyonu!

MEDYAGUNDEM.COM- “Paralel çete”, sicillerinin hep “cemaat” ile kesiştiği tipler bu gece Türkiye’nin başına yeni bir bela örmek için düğmeye bastılar. Yine aynı isimler, aynı adreslerle vatan haini soysuz “paralel devlet çetesi” sahneye çıktı.

Radikal’de cemaat ile “bağlantılı” Fatih Yağmur imzasıyla Hatay’da içi silah yüklü İHH’ya ait bir TIR’ın yakalandığı haberi Radikal’in internet sitesinde servise kondu.

Haber kısa süre içinde cemaat bağlantılı isimler, Taraf ekibi, cemaatin Bugün gazetesi ve Today’s Zaman aracılığıyla dolaşıma sokuldu.

Ancak yarım saat içinde büyük bir yalanın varlığı kanıtlandı. Haber baştan sona yalandı.

Kısa süre içinde de iddia İHH tarafından resmen yalanlandı.

İHH şu açıklamayı yaptı:

“Radikal Gazetesi sitesinde Fatih Yağmur isimli muhabir imzasıyla çıkan karalama, suç oluşturma ve isnat etme amaçlı yayılan haber İHH’ya yönelik bir iftiradır.

 İHH’nın merkezine de bölgedeki ekiplerine de böyle bir yardım gönderildiğine dair bir bilgi olmadığı gibi bölge ekiplerimiz Kırıkhan Jandarma Birimine giderek olay yerinde de İHH ile alakalı herhangi bir aracın söz konusu olmadığını teyit etmiştir. Hatay İl Jandarma Komutanlığı avukatlarımıza İHH ile ilgili bir bilgi olmadığını bildirmiştir. Radikal Gazetesinin İHH adını vererek bu haberi karalama amaçlı yapması manidardır.

Her türlü hukuki yola başvuracağımızı ve dava hakkımızı saklı tutarak şimdilik bu kadar açıklama ile kamu oyunu aydınlatmak istiyoruz.

17 Aralık operasyonu ile beraber oldukça sıklaşan bir şekilde kurumumuza yönelik iftira, karalama, tuzak oyunlar oynandığına dikkat çekerek, medya kurumlarını da tüm ilgili yetkili kurumları da mensubiyetlerine binaen değil dürüstçe ve ahlaki/etik ve hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz.”

MEDYAGUNDEM

ihh

Bayraktar çiftinden İHH standına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’ndeki …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

yagmur

RedHack’in FETÖ’cü medya çetesine operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, RedHack isimli yasadışı hacker gurubu ile irtibatı tespit edilen ve grubun algı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir